Tomáš Klus vydáva album Proměnamě

Český hudobník Tomáš Klus vydáva album Proměnamě. Štvrtú štúdiovku nahrával s kapelou Cílová skupina, ktorú tvoria Jiří Kučerovský, Jan Lstibůrek a Petr Škoda. Ruku k dielu priložili aj Josef Buchta, Jan Steinsdörfer či Martin Volšický. Novinka obsahuje 16 skladieb. Súčasťou balenia sú aj farbičky, s ktorými môžu fanúšikovia a fanúšičky vyfarbiť priložený čiernobiely plagát.

28.03.2014 12:00
Tomáš Klus Foto:
Český spevák a hudobník Tomáš Klus.
debata

„Je to prvá hudba, ktorá má svoju farbu. S novým albumom prichádza na svet aj moje nové ja. Kráčame ruka v ruke s kožou na trh v radostnom očakávaní všetkého, čo život prináša. Teším sa na zdieľanie poznania i konštruktívnu kritiku, pretože sa vnímam ako súčasť celku, ku ktorému sa nedá ísť inak ako hľadaním toho, čo sa nám postrácalo v starom Babylone, alebo spoločnej reči,“ vyhlásil 27-ročný Klus, ktorý štúdiovku predstaví v máji aj v piatich slovenských mestách, pričom v Bratislave vystúpi dva razy.

Tomáš Klus vyrastal v hudobnom prostredí, no jeho cesta k piesňam nebola priama. Kedysi bol totiž vrcholovým športovcom. V roku 2002 získal zlatú medailu v modernom päťboji na majstrovstvách Európy pre dorast. Debutoval albumom Cesta do záhu(d)by (2008). V tom istom roku bol ako predskokan na turné skupiny Chinaski a v roku 2009 získal prvého Anděla – v kategórii Objav roka. Jeho druhou štúdiovkou je Hlavní uzávěr splínu (2009), za ktorú si prevzal zlatú platňu. V septembri 2011 uviedol na trh tretí štúdiový album Racek. S nahrávkou, ktorá obsahuje aj hit Pánubohudooken, dosiahol diamantovú platňu a získal napríklad Anděla. V ankete Český slávik 2012, okrem iného, porazil v kategórii spevákov legendárneho Karla Gotta. V ostatnom čase slávi úspechy so skladbou Cesta, ktorú nahral s kapelou Kryštof. Spevák, ktorý už má za sebou aj niekoľko filmových úloh, vychováva s manželkou Tamarou dcéru Josefínu.

Aj skladba Napojen sa nachádza na novom albume Tomáša Klusa.

Zoznam piesní albumu Tomáš Klus – Proměnamě:

01 Jsem
02 První píseň
03 Oblomov
04 Amores Perros
05 Vločka
06 Napojen
07 Procit
08 Narozeninovál
09 Pan Toffel
10 Nezapomínej
11 Žezlo
12 Taneční
13 Žabí král
14 Noe
15 Napojen II.
16 Anna

debata chyba
Viac na túto tému: #nový album #hudobník #nahrávanie #Tomáš Klus
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy