Kanye West odkladá plánované európske turné

Americký rapper a producent Kanye West musel údajne odložiť plánované európske turné k jeho ostatnej štúdiovke Yeezus (2013), ktoré sa malo uskutočniť na prelome júna a júla. Dôvodom majú byť bližšie nešpecifikované produkčné problémy. Informoval o tom nemecký promotér Mark Lieberberg s tým, že zatiaľ nie sú známe náhradné termíny jednotlivých vystúpení.

30.03.2014 12:00
Kanye West Foto: ,
Kanye West.
debata

Tridsaťšesťročný rapper mal turné odštartovať 21. júna vo francúzskom Montpellieri, nasledovať mali koncerty vo Frankfurte, Kolíne, Bruseli, Kodani, Osle, Berlíne a nakoniec 2. júla v Amsterdame. Po ukončení turné mal ako headliner vystúpiť na festivale Wireless, ktorý sa uskutoční od 4. do 6. júla v Londýne a Birminghame. Organizátori festivalu zatiaľ neinformovali, či sa West na podujatí predstaví aj napriek odkladu turné.

Kanye West odštartoval hudobnú kariéru v roku 1996, keď ako producent spolupracoval s rapperom Gravom. Neskôr produkoval skladby pre interpretov ako Jermaine Dupri, Foxy Brown alebo Goodie Mobb. Známym sa však stal až v roku 2001, keď sa podieľal na albume The Blueprint rappera Jay Z. Svoj debutový štúdiový album The College Dropout vydal v roku 2004. Nasledovali nahrávky Late Registration (2005), Graduation (2007), 808s & Heartbreak (2008), My Beautiful Dark Twisted Fantasy (2010) a Yeezus (2013). So spomínaným Jay Z okrem toho nahral album Watch The Throne (2011). Medzi najväčšie hity 21-násobného držiteľa Grammy patria skladby Jesus Walks, Gold Digger, Diamonds From Sierra Leone, Stronger, Love Lockdown, Heartless alebo All Of The Lights. West, ktorý vedie vlastné vydavateľstvo G.O.O.D. Music, má na konte aj tri Brit Awards alebo sedem BET Awards.

debata chyba
Viac na túto tému: #turné #Kanye West #odklad