Coldplay dobyli UK Chart aj so šiestou štúdiovkou

26.05.2014 16:33
Chris Martin, Coldplay
Líder skupiny Coldplay Chris Martin. Autor:

Z nahrávky Ghost Stories (2014) sa v prvom týždni predalo 168-tisíc kópií, čím sa stala najrýchlejšie sa predávajúcim albumom tohto roka vo Veľkej Británii.

Anglická kapela Coldplay debutuje s novou štúdiovkou Ghost Stories (2014) na prvej priečke britského albumového rebríčka. Londýnskej formácii sa tak podarilo dobyť UK Chart už so šiestym albumom, keďže na vrchol tohto rebríčka sa dostalo aj jej päť predchádzajúcich štúdioviek. Z Ghost Stories sa v prvom týždni predalo 168-tisíc kópií, čím sa stal najrýchlejšie sa predávajúcim albumom tohto roka vo Veľkej Británii.

Formácia Coldplay vznikla v roku 1996. Prvý štúdiový album Parachutes vydala v roku 2000 a vďaka úspešnému singlu Yellow sa dostala do povedomia verejnosti. Na oceňovanú nahrávku nadviazala o dva roky neskôr druhá štúdiovka A Rush Of Blood To The Head, z ktorej pochádza napríklad skladba Clocks. Vďaka nej získali prestížnu cenu Grammy. V roku 2005 anglické kvarteto v zložení Chris Martin, Jonny Buckland, Guy Berryman a Will Champion vydalo tretí album X&Y, po ktorom nasledovala úspešná nahrávka Viva La Vida Or Death And All His Friends (2008). V októbri 2011 vyšiel ich piaty album s názvom Mylo Xyloto.

Kapela celosvetovo predala viac ako 70 miliónov kópií nahrávok a získala sedem cien Grammy. Na konte majú tiež osem Brit Awards, šesť Q Awards, päť NME Awards či štyri Billboard Music Awards.

#album #Coldplay #Ghost Stories
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku