Ján Mičuch: Z blues do úst

30.07.2014 05:00

Druhá básnická zbierka, v ktorej autor podobne ako v debute, prináša poéziu charakteristickú humoristicky nesmierne citlivým, jemne ironickým, v každom ohľade však ľudským náhľadom na úzko osobné ale aj širšie spoločenské problémy.

Ján Mičuch: Z blues do úst
Ján Mičuch: Z blues do úst Autor: FAMA art

Zdobí ju svojské, nezameniteľné, vďaka nadhľadu vždy optimistické videnie sveta a vzťahov v ňom. Všetko, čo v nej chce autor povedať, vyjadruje niekedy na prvý pohľad banálne, vždy však s neočakávaným, nesmierne sviežim poetickým posunom.

Ján Mičuch sa narodil 22. novembra 1964 v Košiciach, kde aj žije. Venuje sa písaniu poviedok, básní, rozhlasových hier, pásiem a kabaretov, vydal básnickú zbierku Ticho, tichšie, horúco a audiokazetu s výberom rozhlasových fejtónov Denník cestovateľa v Supershope. Publikuje aj na internete www.micuch.sk. Je viacnásobným finalistom literárnej súťaže Poviedka. Jeho civilným povolaním je riadenie IC vlakov.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#knižná novinka #básnická zbierka #Ján Mičúch
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku