Pete Doherty venoval svoju novú skladbu Amy Winehouse

Britský hudobník Pete Doherty zverejnil prostredníctvom služby YouTube videoklip ku skladbe Flags Of The Old Regime, ktorú venoval už zosnulej speváčke Amy Winehouse.

20.02.2015 09:00
HUDBA: Pete Doherty Foto:
Pete Doherty počas vystúpenia v Bratislave.
debata

Tridsaťpäťročný člen kapiel The Libertines a Babyshambles napísal pieseň v roku 2011 krátko po tom, ako oceňovaná interpretka, ktorá má na konte albumy Frank (2003), Back to Black (2006) a single ako Rehab, Back to Black či Body and Soul (feat. Tony Bennett), v sobotu 23. júla 2011 zomrela na otravu alkoholom vo veku 27 rokov.

Čiernobiely videoklip vznikol v Thajsku a zobrazuje hudobníka, ako stojí a spieva pred kamerou. O réžiu sa postarala Katia De Vidas. Skladba by mala vyjsť 9. marca. Výťažok z jej predaja venujú na podporu Amy Winehouse Foundation, ktorá pomáha bojovať proti drogám a alkoholu medzi mladými ľuďmi.

Hudobník, spisovateľ, herec, básnik a maliar Peter „Pete“ Doherty sa preslávil práve v spomínanej kapele The Libertines, ktorú pomáhal zakladať v roku 1997. Debutový album Up The Bracket vydali v októbri 2002. O dva roky neskôr nasledovala eponymná štúdiovka, s ktorou dobyli britský albumový rebríček. Z nahrávky pochádzajú single Can't Stand Me Now a What Became Of The Likely Lads. Na konte majú tiež výberovku Time For Heroes – The Best Of The Libertines (2007) či štyri EP nahrávky. S formáciou Babyshambles vydal okrem iného aj štúdiovky Down in Albion (2005), Shotter's Nation (2007) a Sequel to the Prequel (2013). V roku 2009 uviedol na trh sólovku Grace/Wastelands (2009), ktorá obsahuje napríklad singel The Last of the English Roses.

debata chyba
Viac na túto tému: #videoklip #Amy Winehouse #Pete Doherty