Českého slávika má Gott, Langerová a Chinaski

11.12.2005 11:06
Aneta Langerová
Aneta Langerová zaspievala naživo Skvělej nápad a stala sa zlatou Českou slávicou. Autor:

Aj Česi už poznajú víťazov hudobnej ankety Český slávik, ktoré vyhlásili v sobotu večer v Štátnej opere v Prahe. Sošky pre víťazov si domov niesol opäť Karel Gott. Nováčikmi na prvých miestach bola Aneta Langerová a kapela Chinaski. Objavom roku sa podobne ako u nás stal víťaz súťaže SuperStar - Vlasta Horváth.

Prvýkrát po deviatich rokoch kraľovania Lucie Bílej sa zmenilo poradie v kategórii speváčok. Bílej muselo stačiť striebro, ale sama toto ocenenie ohodnotila vtipnou poznámkou: „Mne aj tak vždy viac pristalo striebro.“ Bílá zároveň popriala veľa šťastia Anete Langerovej, pretože, ako to pozná z vlastných skúseností, byť na prvom mieste je ťažké.

Langerová, ktorá v tento večer vystupovala aj naživo, odchádzala dojatá. „Bol to pre mňa ten najkrajší rok v mojom doterajšom živote a veľmi vám ďakujem,“ vyslovila sa novopečená Česká slávica, ktorá sa stala zároveň absolútnou víťazkou ankety vďaka najvyššiemu počtu zaslaných hlasov – dostala ich 38 165. Bronzová skončila Helena Vondráčková.

Prekvapenie sa nekonalo v kategórii spevákov. V nej už 31-krát(je to vôbec možné?!) zvíťazil Karel Gott, ktorému organizátori pri odovzdávaní ceny zároveň darovali aj kojeneckú fľašu – pre bábätko, ktoré mu už čoskoro porodí priateľka Ivana Macháčková. Za Gottom skončil strieborný Daniel Landa, bronz získal Petr Kolář.

Poradie sa však oproti minulému roku zmenilo medzi najlepšími skupinami. Doterajší víťaz Kabát skončil na druhom mieste a „zlatého“ Českého slávika si domov odnášala juhočeská partia Chinaski. Tretie miesto patrilo kapele Divokej Bill.

O víťazovi ankety Objav roka sa rozhodovalo ešte aj počas slávnostného večera. Víťaza si mohli diváci vybrať z troch nominovaných. Okrem Vlastu Horvátha, ktorý nakoniec cenu získal, mohli ľudia posielať esemesky aj jeho kolegyni z druhého ročníka SuperStar Gabrielle al Dhábbe, alebo speváčke Ive Frühlingovej – manželke frontmana kapely Kryštof Richarda Krajča.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku