Schindlerová bezduché texty odmieta

22.03.2007 10:00

S prípravami druhého albumu začala finalistka prvej série Superstar Martina Schindlerová. Pilotný singel by si mal objaviť v rádiách už v najbližších dňoch, Schindlerová na novom albume vymenila producentov.

„Producentsky bude moje cédečko zastrešovať skupina B3. Hoci ich verejnosť vníma najmä v súvislosti s elektronickou hudbou, chalani ma presvedčili, že sa venujú i hudbe, ktorá sa štýlovo približuje k mojmu naturelu. Dokážu sa orientovať rockovejšie a to mi vyhovuje,“ vysvetľuje Schindlerová, ktorej predchádzajúci album Patríme k sebe patril k najpredávanejším nosičom finalistov prvej Superstar. Zároveň sa však stretol s najtvrdšími kritikami. Martina tvrdí, že spolupráci na druhej platni prospeje, že sa so slovenskými hudobníkmi a producentami z B3 osobne pozná.

„Sú to ľudia, ktorí so mnou hrávali v kapele aj počas Superstar. Veľmi dobre sa poznáme a dobre spoločne vychádzame. To je určite plus,“ myslí si Schindlerová, ktorá textársku a skladateľskú prácu radšej necháva na iných, ale vždy urobí aspoň čiastočné zásahy. „Určite čiastočne zabŕdnem do pesničiek, ale skôr pôjde o to, že si prispôsobím texty samej sebe, urobím drobné úpravy,“ vraví speváčka.

„U mňa málokedy prejde prvá verzia textov. Snažím sa o to, aby mi texty vždy niečo hovorili, pretože keď neviem o čom spievam, nie je to dobré. Ťažko sa tváriť na pódiu pri bezduchých vetách vážne, text musím chápať a musí mi byť blízky. Na druhej strane však musím dodať, že nemám rada polopatistické verše,“ priznáva Martina, ktorá sa aj na druhom albume pohrá s francúzštinou.

„Momentálne nahrávam demoverzie, ktoré sa v máji budú upravovať do albumovej podoby. Predpripravených už mám šesť skladieb, jedna je hotová úplne,“ dodáva speváčka, ktorej prvý singel budú mať možnosť jej fanúšikovia a poslucháči počuť už v najbližších dňoch.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk