Klip kapely Kryštof plný romantiky, hrá v ňom známa česká kráska

24.06.2015 07:00

Vo výpravnom videu sa v hlavných úlohách predstavili líder skupiny Richard Krajčo a herečka Hana Vagnerová.

Česká kapela Kryštof zverejnila videoklip k singlu Ty a já, ktorý pochádza z jej aktuálneho albumu Srdcebeat (2015). Scenár videa napísala Karin Babinská, ktorá sa zároveň postarala aj o réžiu. Vo výpravnom klipe sa v hlavných úlohách predstavili líder skupiny Richard Krajčo a herečka Hana Vagnerová. „Hanku som oslovil, pretože má krásne krivky. Poznáme sa z nakrúcania seriálu Vraždy v kruhu a typovo sa nám do klipu hodila,“ uviedol 38-ročný rodák z Ostravy.

Babinská sa pri písaní scenára inšpirovala filmami o zločincoch Bonnie a Clydeovi či snímkou Butch Cassidy a Sundance Kid (1969). „Chcela som, aby príbeh klipu obstál aj samostatne bez piesne, ale zároveň korešponduje s Richardovým lyrickým textom,“ skonštatovala režisérka, ktorá je v súkromí Krajčovou partnerkou. Video nakrúcali v Prahe a Beroune. Za kameru sa postavil Brit Sam McCurdy, ktorý pracoval napríklad na snímkach Pád do tmy (2005), StreetDance 3D (2010) či Street Dance 2 (2012). Výkonným producentom klipu je Rick McCallum, ktorý sa podieľal na filmoch ako Star Wars: Epizóda II – Klonovaní útočia (2002) alebo Star Wars: Epizóda III – Pomsta Sithov (2005). „Rick pomohol Karin s režírovaním druhého štábu a celkom si to užíval. Naposledy pracoval na videoklipe niekedy pred tridsiatimi rokmi pre The Rolling Stones. Sam McCurdy priletel na otočku z Londýna, celý deň sa usmieval a postaral sa o skvelé zábery. Vlastne celý tím bol úžasný a všetko pri nakrúcaní išlo ako po masle. Bola to skutočne americká produkcia,“ skonštatoval Krajčo.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Kryštof #Ty a já
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku