V pražskej Lucerne sa predstavia najznámejšie slovenské speváčky

V pražskej Lucerne sa 1. februára na jednom pódiu stretnú slovenské speváčky najzvučnejších mien.

13.10.2015 14:00
Zuzana Smatanová Foto: ,
Speváčka Zuzana Smatanová.
debata (1)

Na benefičnom koncerte Slovenské divy v Prahe, ktorého výťažok poputuje na liečbu rakoviny prsníka, zatiaľ potvrdili účasť Jana Kocianová, Marcela Laiferová, Sisa Sklovská, Yvetta Blanarovičová, Katarína Hasprová, Eva Máziková, Zuzana Smatanová, Nela Pocisková, Zuzana Mauréry, Marcela Molnárová, Lucia Šoralová či sestry Nízlové.

Známe interpretky bude počas celého koncertu sprevádzať Big Band Českého rozhlasu pod vedením Vladimíra Valoviča. „Bude tam veľký orchester, budú tam veľké zbory, myslím, že by to mohla byť naozaj veľká udalosť. Teším sa na to, že slovenské tsunami divy rozdrvia Prahu. Ako som zisťoval, v histórii Lucerny sa ešte nikdy nepodarilo zrealizovať koncert, na ktorom by vystúpilo toľko slovenských interpretiek pokope, dokonca sa taký projekt zatiaľ neuskutočnil ani na Slovensku,“ povedal počas tlačovej konferencie hlavný producent koncertu Martin France. „Niektoré z vystupujúcich si v Lucerne zaspievajú po 10, 20, 30, 40-ročnej pauze, niektoré naopak budú mať možnosť zaspievať si tam vôbec po prvý raz,“ uviedol.

Organizátori majú podľa jeho slov pre návštevníkov pripravených i niekoľko prekvapení. Po boku Sisy Sklovskej sa napríklad predstaví operné trio La Gioia a sám France si premiérovo zaspieva s Janou Kocianovou česko-slovenskú verziu piesne Mám tu rádio (1981). Počas večera vystúpi ako špeciálny hosť i spevácke duo Ricco a Claudia a celý program otvorí folklórny súbor Vánok z Veľkých Kapušian. „Vánok to bude celé otvárať, budú tancovať v krojoch na hudbu Michaela Jacksona. Chcem, aby Lucerna plesala od začiatku do konca a aby si to divy užili,“ poznamenal France.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #koncert #Lucerna