Müller: Natvrdo, naostro a natriezvo

01.10.2009 19:12
Richard Müller
Spevák Richard Müller. Autor:

Spevák Richard Müller vyráža po štyroch rokoch opäť na koncertné česko-slovenské turné. "Dali sme do toho všetko," hovorí pred jeho začiatkom, ktorý je naplánovaný na túto nedeľu.

Koncertná šnúra jedného z najuznávanejších spevákov a hudobníkov v oboch republikách bude mať 16 zastávok a on sám je vraj zvedavý, čo to urobí s jeho telesnou stránkou. Celý program pred sériou vystúpení spolu s kapelou poctivo pripravovali a skúšali. Azda aj preto dnes môže povedať, že sa trémy neobáva. „Nikdy som nebol natoľko mimo akejkoľvek trémy či napätia ako teraz. Viac sa naskúšať nedalo. To, čo tam bude, bude a ja verím, že reakcie budú adekvátne,“ povedal včera na tlačovej konferencii v Bratislave, kam prišiel v tmavých okuliaroch a priam s tajomným nápisom na tričku What is future? (Čo je budúcnosť?)

Už podľa názvu turné Aquacity Best of Tour ´09 je jasné, že spevák bude na koncertoch spievať tie najväčšie a najznámejšie skladby zo svojho bohatého repertoáru. Nebudú chýbať hity ako Nebude to ľahké, Štěstí je krásna věc, Tlaková níž či Srdce jako kníže Rohan. Sprevádzať ho bude celá muzikantská výprava a trio vokalistiek, medzi ktorými je napríklad aj slovenská speváčka Lucia Šoralová.

Slovenská časť turné odštartuje 14. októbra koncertom na bratislavských Pasienkoch. Nadšenie pre fanúšikov, trošku zúfalý dátum pre Müllera. Práve v tom istom čase budú totiž v neďalekej bratislavskej hale hrať aj americkí rockeri ZZ Top, ktorých si chcel ísť pozrieť. Z pódia si však odbehnúť nemôže. „Strašne ma to mrzí. Dokonca som si zisťoval, koľko by ma stálo slobody, keby som v NTC nahlásil bombu. Vyzeralo to veľmi negatívne, tak som sa radšej na to vykašlal,“ zažartoval spevák. „Som z toho zúfalý. Videl som ich tri razy a ešte by som si ich pozrel,“ dodal.

Hosťom Müllerovho turné je slovenský eurovízny objav skupina Mukatado. „Veľmi sa na koncerty s Richardom Müllerom tešíme. Náš bubeník si už objednal 30 párov paličiek,“ poznamenala speváčka kapely Janka Kozáková. To, či na koncertoch zaspieva aj niekto z iných slovenských či českých spevákov, je zatiaľ otvorené. „Možné je všetko. Ja si myslím, že nikto nepríde,“ poznamenal s istou dávkou recesie spevák, ktorý však potvrdil, že si na koncertoch zaspieva spoločné dueto s Luciou Šoralovou. Song Stín stíhá stín z českého albumu Richard Müller a hosté.

Čo sa týka koncertných turné, má Richard Müller za sebou štyri roky pauzy. „Predchádzajúce roky, myslím ďaleko dozadu, sprevádzalo väčšie uvoľnenie interpreta. Teraz to je už zase natvrdo, naostro a natriezvo,“ uzavrel spevák.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku