Prvé štvrťfinále Eurosongu - ďalej ide Bezdeda aj kapela Hrdza

Slovenská televízia odštartovala národné kolo pesničkovej súťaže Eurovision Song Contest 2010. Známe sú mená prvých postupujúcich.

23.01.2010 08:45
Hrdza, Veronika Šoltysová-Rabadová , Slavomír... Foto:
Veronika Šoltysová-Rabadová a Slavomír Gibarti z formácie Hrdza.
debata

V prvom štvrťfinálovom kole, ktoré sa uskutočnilo v piatok v priamom televíznom prenose, sa predstavili známi aj menej známi interpreti, okrem iných aj speváci Tomáš Bezdeda, Michal Chrenko, skupiny Horská Chata, Hrdza, Margot na čele s Andreou Zimányiovou či speváčka Michaella. Do semifinále diváci SMS hlasovaním posunuli štvoricu: skupina Hrdza, Richard Čanaky & FBI, Tomáš Bezdeda a Michaella.

Diváci, ktorí svojim favoritom počas vysielania poslali SMS-sku tak zároveň pomohli obetiam ničivého zemetrasenia na Haiti, keďže Slovenská televízia svoj čistý výťažok z hlasovania pošle na konto Slovenského Červeného kríža. Rozhodla sa tak prostredníctvom priameho prenosu Eurosongu pomôcť už druhýkrát. Minulý rok sa tak stalo po tragickej februárovej havárii na železničnom priecestí v Polomke. Organizátori v úvode priameho prenosu spustili tiež súťaž o najlepšie oblečeného interpreta v prvom štvrťfinálovom kole. Tento „titul“ získala speváčka Lucia Olešová.

Okrem samotných súťažiach je do každého kola prizvaný aj hudobný hosť, tento raz zaspievala pôvodom nitrianska kapela Gladiator hit Neviem ťa nájsť. Post hlavného moderátora rovnako ako pred rokom zastúpil Martin „Pyco“ Rausch, zo zákulisia sa divákom bude pravidelne prihovárať Martin Kontúr. „Máme rovnaký cieľ ako minulý rok, nájsť pesničku, ktorú aby nám pomohla reprezentovať nás vo svete,“ povedal na úvod Pyco. Mená troch porotcov, ktorí sa divákom predstavia až v prvom semifinálovom kole, sú zatiaľ utajované. Je isté, že pôjde o textára, interpreta a skladateľa.

Eurosong bude mať šesť štvrťfinálových kôl a dve národné semifinále, počas ktorých sa doreprezentuje 60 skladieb. Dvanásť najlepších piesní postúpi do slovenského národného finále, ktoré sa uskutoční 28. februára. Víťaz bude Slovenskú republiku reprezentovať v Medzinárodnom kole Eurovision Song Contest 2010, ktoré sa bude konať vo Fornebu Arene v južnej časti Osla. Nórsko tak bude hostiť veľké finále po tom, ako naposledy vyhral Alexander Rybak s piesňou Fairytale. Semifinálové kolá budú 25. a 27. mája 2010, samotné finále 29. mája 2010.

Z prvého štvrťfinálového kola postúpili tieto skladby:

1. Taká sa mi páči – Hrdza
2. Zlomené krídla – Richard Čanaky & FBI
3. Na strechách domov – Tomáš Bezdeda
4. O nás – Michaella

debata chyba
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy