Predpovede zo sveta: Slovenka Kristina postúpi do finále Eurovízie

25.05.2010 13:11
Kristina
Slovenská speváčka Kristina počas pondelňajšieho nácviku skladby Horehronie v nórskom Osle. Autor:

Slovenská speváčka Kristina alias Kristína Peláková smeruje k výraznému medzinárodnému úspechu. Viacerí zahraniční hudobní kritici nepochybujú o tom, že zaboduje v prvom semifinále súťaže Eurovision Song 2010. Mladej kráske, ktorá spieva hit Horehronie, dokonca predpovedajú aj veľkú nádej vo finále.

Internetový denník Huffington Post označuje za favoritov dnešného večera Kristínu, belgického interpreta Toma Diceho a grécku skupinu George Alkaios a priatelia. „Bez ohľadu na to, kto vyhrá prvé semifinále, všetci traja postúpia do finále,“ napísal na svojej webovej stránke.

Poľský hudobný portál Muzyka taktiež zaraďuje medzi favoritov spomínané zoskupenie z Grécka. „Na vysoké miesta by sa mohli dostať aj Dice a Kristina,“ poznamenala Muzyka o ďalších najnádejnejších spevákoch. O nádeji ostatných sa nezmienila.
Grécky portál Madata vidí šance presne rovnako ako predchádzajúce médiá. Držiac palce Alkaisovi s jeho priateľmi zaradil na svoju webstránku iba dve videonahrávky, ktoré považuje kvalitou za najsilnejšie – opäť Belgičan a Slovenka.

Huffington Post usudzuje, že Kristina sa môže ukázať ako čierny kôň súťaže – mohla by prekvapiť tak, ako sa Slovensku doteraz na Eurovision Songu ešte ani raz nepodarilo. Zástupca spod Tatier sa dosiaľ najlepšie umiestnil až na 18. mieste. „Neskončí horšie ako desiata a dokonca sa môže prebojovať do prvej päťky,“ zdôraznil Huffington Post o finálovej šanci Kristiny.

Slovenku nenápadne pasuje za horúce želiezko v ohni aj oficiálna internetová stránka Eurovízie, pod ktorú spadá Eurovison Song. Pri viacerých spevákoch sa nenachádza nijako oslňujúca poznámka, v prípade Kristiny je to opačne. „Zdá sa, že Slovensko má v tomto roku vyhrávajúcu kombináciu – skvelá speváčka a neskutočne úspešných autorov pesničiek Martina Kavuliča a Kamila Peteraja. Prinesie to víťazstvo v 55. ročníku súťaže Eurovision Song?“

Prvý semifinálový večer bude vysielaný v priamom prenose na Jednotke. Tento rok sa súťaž koná v Nórsku.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku