Kompilácie Anthology The Beatles sa dajú voľne vypočuť

Kompilácie Anthology 1, 2 a 3 (1995 a 1996) anglickej kapely The Beatles sú od pondelka 4. apríla k dispozícii na všetkých streamovacích službách.

05.04.2016 14:00
Beatles, Liverpool, Británia, fanúšikovia, selfie Foto: ,
Selfie fanúšikov pred sochami Beatles v Liverpoole.
debata

Zbierky, ktoré svojho času prvý raz predstavili viaceré unikátne a predtým nezverejnené nahrávky, vystrihnuté časti z nahrávania v štúdiu, alternatívne verzie predošlých skladieb a piesne Free as a Bird a Real Love si môžu fanúšikovia a fanúšičky vypočuť na službách ako Spotify, Deezer, Apple Music, či Google Play. Nahrávky Anthology na streamovacích službách nasledujú všetky štúdiové albumy formácie, ktoré sprístupnili ešte vlani v decembri.

The Beatles vznikli v roku 1960 v Liverpoole a dodnes ich hudobní kritici považujú za jednu z najlepších a najvplyvnejších kapiel všetkých čias. Vo Veľkej Británii nahrali a vydali dvanásť štúdiových albumov. Kapela má na konte desať prestížnych cien Grammy, vrátane Grammy za celoživotný prínos. Formácia získala aj Oscara, a to za skladbu Let It Be z rovnomenného dokumentárneho filmu z roku 1970.

V roku 1988 The Beatles uviedli do Rock'n'rollovej siene slávy. Medzi najväčšie hity skupiny patria aj skladby ako napríklad Please Please Me, Help!, Ticket to Ride, Yesterday, All You Need Is Love, Hey Jude, Come Together, A Hard Day's Night alebo And I Love Her. Speváka a gitaristu Johna Lennona zavraždil v roku 1980 v New Yorku Mark David Chapman a gitarista George Harrison v roku 2001 podľahol rakovine. Zvyšní členovia, Paul McCartney (basgitara, spev) a Ringo Starr sú stále hudobne aktívni.

debata chyba
Viac na túto tému: #The Beatles #Google Play #Spotify #Deezer #Apple Music #streamovacie služby #Anthology