The Rolling Stones potvrdili vydanie nového albumu

Anglická rocková kapela The Rolling Stones plánuje tento rok vydať nový album. Informácie, o ktorých sa povráva už dlhšie, potvrdili v pondelok v Londýne gitaristi Ronnie Wood a Keith Richards počas otvorenia výstavy Exhibitionism venovanej kapele.

06.04.2016 05:00
Rolling Stones Foto:
Spevák The Rolling Stones Mick Jagger.
debata

„Nahrali sme niekoľko nových piesní. Za dva dni sme nahrali jedenásť bluesových skladieb. Medzi nimi sú okrem iného skutočne výborné coververzie piesní Howlin' Wolfa a Little Waltera. Ale znejú naozaj autenticky,“ uviedol 68-ročný Wood a dodal, že album vyjde tento rok. „Áno, jeden je na ceste, ale nemôžem k tomu nič viac povedať,“ uzavrel 72-ročný Richards. Kapela vydala svoj zatiaľ posledný radový album A Bigger Bang v septembri 2005.

The Rolling Stones vznikli v roku 1962. Mick Jagger s Keithom Richardsom, Charliem Wattsom a Ronniem Woodom v roku 2012 oslávili 50. výročie vzniku kapely, pri príležitosti ktorého pre priaznivcov pripravili aj kompiláciu Grrr! (2012). Tá okrem starších piesní obsahuje aj dve nové skladby One More Shot a Doom And Gloom.

Niekoľkonásobní držitelia Grammy majú na konte hity ako (I Can't Get No) Satisfaction, Wild Horses, Brown Sugar, Paint It Black, Jumpin' Jack Flash, Street Fighting Man, Honky Tonk Women, You Can't Always Get What You Want, Gimme Shelter, Angie či Start Me Up. Podľa odhadov predali viac ako 200 miliónov kópií nahrávok. Desať ich štúdioviek je v rebríčku 500 najlepších albumov všetkých čias podľa magazínu Rolling Stone a v roku 2004 kapelu tento magazín zaradil na štvrtú priečku rebríčka 100 najlepších interpretov všetkých čias. V roku 1989 ich uviedli do Rock'n'rollovej siene slávy.

debata chyba
Viac na túto tému: #nový album #Mick Jagger #The Rolling Stones #2016 #Keith Richards