Ďalším headlinerom na Colours of Ostrava sú Imagine Dragons

Na 16. ročníku českého festivalu Colours of Ostrava vystúpi aj americká rocková kapela Imagine Dragons.

15.11.2016 12:16
debata
Kapela Imagine Dragons doplnila program... Foto: Alexandra Sermon
Imagine Dragons Kapela Imagine Dragons doplnila program festivalu Colours of Ostrava, kde nedávno pribudli aj nemeckí Moderat či speváčka Birdy.

„Pre Colours of Ostrava sa stane koncert Imagine Dragons veľkou udalosťou, keďže ide o kapelu, ktorá je v súčasnej dobe na vrchole popularity. Som nadšená, že práve u nás zaznie naživo ich adrenalínový mix gitarového rocku, popu aj elektroniky, ktorý strháva fanúšikov,“ uviedla riaditeľka festivalu Zlata Holušová.

Podujatie sa bude konať od 19. do 22. júla opäť v industriálnom areáli Dolních Vítkovic v Ostrave a účasť na ňom už predtým potvrdili nemecká formácia Moderat a anglická speváčka Birdy.

Imagine Dragons vznikli v roku 2008 v Las Vegas a v súčasnosti fungujú v zložení Dan Reynolds, Ben McKee, Wayne „Wing“ Sermon a Daniel Platzman. Prvý album s názvom Night Visions vydali v roku 2012, pričom v USA sa z neho predalo už viac ako dva milióny kópií. Vlani vo februári ponúkli druhú štúdiovku Smoke + Mirrors, s ktorou dobyli UK Chart aj americký rebríček Billboard 200.

Okrem toho majú na konte aj niekoľko EP nahrávok či koncertných záznamov. Za skladbu Radioactive, ktorá zaznela napríklad aj v sci-fi Hostiteľ (2013), získali dve nominácie na cenu Grammy, pričom jednu sa im podarilo premeniť na víťazstvo.

debata chyba
Viac na túto tému: #festival #Colours of Ostrava #Imagine Dragons #Moderat #Zlata Holušová