Na úmrtie Georgea Michaela reagovala Madonna, Elton John a mnohí ďalší

26.12.2016 10:23
1993 George Michael Obit
George Michael v roku 1993. Autor: ,

Som v hlbokom šoku. Stratil som milovaného priateľa - najmilšiu, najštedrejšiu dušu a geniálneho umelca, napísal Elton John.

Vo veku 53 rokov zomrel anglický spevák George Michael. Naposledy vydýchol 25. decembra v jeho dome v Goring-on-Thames v Oxfordshire. Smutnú správu potvrdili členovia rodiny zosnulého v spoločnom vyhlásení. „S veľkým smútkom musíme potvrdiť, že náš milovaný syn, brat a priateľ George zomrel v pokoji vo svojom dome počas Vianoc. Rodina by rada požiadala o zachovanie súkromia v týchto náročných časoch," uviedli.

Na úmrtie Georgea Michaela už reagovalo prostredníctvom sociálnych sietí množstvo osobností.

„Mám zlomené srdce zo straty môjho milovaného priateľa Yoga. Ja, jeho milovaní, jeho priatelia, svet hudby, svet všeobecne. Navždy ťa budeme milovať,“ napísal Michaelov niekdajší kolega z už nefungujúcej skupiny Wham! Andrew Ridgeley.

„Som v hlbokom šoku. Stratil som milovaného priateľa – najmilšiu, najštedrejšiu dušu a geniálneho umelca. Moje srdce je s jeho rodinou a všetkými jeho fanúšikmi,“ napísal hudobník Elton John k ich spoločnej fotografii na službe Instagram.

„Zbohom, môj priateľ. Opustil nás ďalší úžasný umelec,“ speváčka Madonna.

„Som absolútne zdevastovaný správou o strate Georgea Michaela. Bol naozaj geniálny talent, je to smutné, smutné, smutné,“ napísal frontman kapely ABC Martin Fry.

„2016 – strata ďalšej talentovanej duše. Všetka naša láska a sympatie smerujú k rodine Georgea Michaela,“ uviedli členovia formácie Duran Duran.

„George? George Michael? Nie, to nie. Je to viac ako smutné. RIP George Michael,“ napísal Brian May z kapely Queen.

„Neuveriteľné. RIP George Michael,“ herec, komik a filmár Ricky Gervais.

„Och, nie. George Michael RIP,“ hudobník a producent Gary Numan.

„George Michael. Ty si bol viac ako legenda,“ reagoval člen skupiny Wolf Alice Theo Ellis.

„Môj Bože. George Michael nie! Nie, nie, nie, nie, nie! Tento rok sme stratili veľa krásnych osobností. RIP. Budeš nám neuveriteľne chýbať,“ speváčka LeAnn Rimes.

„Práve som sa dopočula o smrti môjho priateľa Georgea Michaela. Bol to taký geniálny talent. Som taká smutná,“ moderátorka Ellen DeGeneres.

„Je tomuto roku koniec? Veľmi veľa ľudí zomiera. Odpočívaj v pokoji, George Michael,“ herec William Shatner.

"Miloval som Georgea Michaela tak dlho, ako si len dokážem pamätať. Bol veľkou inšpiráciou. Vždy bol nadčasový,“ herec a moderátor James Corden.

„Odpočívaj so žiariacimi hviezdami, George Michael. Našiel si svoju slobodu, svoju vieru. Boli to tvoje posledné Vianoce a budeš nám chýbať,“ herec George Takei odkazujúc na spevákove piesne Freedom, Faith a Last Christmas.

„No tak, 2016. Toto už je fraška. RIP George Michael,“ herečka a speváčka Audra McDonald.

„Sme smutné zo správ o smrti Georgea Michaela. Bol veľkou inšpiráciou,“ sesterské hudobné duo Tegan and Sara.

„Môj Bože. Odpočívaj v raji George Michael – ikona, spojenec, legenda,“ komička a herečka Margaret Cho.

Zľava: George Michael, Harvey Goldsmith, Bono,...
George Michael a Andrew Ridgeley počas koncertu...
+9Aretha Franklin a George Michael počas koncertu...
Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#úmrtie #reakcie #George Michael
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku