Festival Viva Musica! spestria dve šarmantné hudobníčky

21.04.2017 07:00
Iva Bittová
Iva Bittová vystúpi 21. júla v bratislavskom Veľkom evanjelickom kostole. Autor:

Na festivale Viva Musica! sa tento rok predstavia aj česká speváčka, huslistka a herečka Iva Bittová a americká husľová virtuózka Sarah Chang, ktoré bude počas ich vystúpení sprevádzať slovenská sláčiková formácia Mucha Quartet.

Iva Bittová vystúpi 21. júla v bratislavskom Veľkom evanjelickom kostole, kde s kvartetom v zložení Juraj Tomka (husle), Jozef Ostrolucký (husle), Veronika Prokešová (viola) a Pavol Mucha (violončelo) predstaví projekt Slovenské spevy. Ten tvorí výber nápevov slovenských ľudových piesní Bélu Bartóka, ktorý zostavil slovenský hudobný skladateľ Vladimír Godár. Päťdesiatosemročná interpretka, ktorá sa na festivale predstaví po piatich rokoch, počas koncertu vystúpi aj s dielami z tvorby Leoša Janáčka a Eugena Suchoňa. 

Tridsaťšesťročná Sarah Chang de­butovala koncertom s Newyorskou filharmóniou už ako osemročná a neskôr spolupracovala s mnohými svetovými orchestrami akými sú napríklad Berlínska filharmónia, Viedenská filharmónia, Chicago Symphony či NHK Symphony Orchestra Tokyo. Virtuózka, ktorá hrá na husliach Guarneri del Gesù z roku 1717, sa slovenskému publiku v rámci Viva Musica! predstaví 20. augusta v bratislavskej Redute. Držiteľka viacerých prestížnych ocenení, ako napríklad Gra­mophone Magazine Young Artist of the Year, Avery Fisher Prize či ceny Young Global Leader, ktorú jej udelilo World Economic Forum (WEF), v rámci festivalu uvedie v spolupráci so spomínanou formáciou Štyri ročné obdobia od Antonia Vivaldiho.

Sarah Chang sa slovenskému publiku v rámci...
Sarah Chang sa slovenskému publiku v rámci festivalu Viva Musica! predstaví 20. augusta v bratislavskej Redute. Autor: via Viva Musica!

Účasť na festivale už skôr potvrdila britská a cappella skupina The King‘s Singers. Šesťčlenné zoskupenie, ktoré má na konte dve ceny Grammy, zavíta do Bratislavy 7. júla. Formácia sa predstaví vo Veľkom evanjelickom kostole. Vstupenky na všetky podujatia sú už v predaji. 

Súčasťou 13. ročníka Viva Musica! budú tiež koncerty v Sade Janka Kráľa v rámci série Hudba v sade (všade) a séria vystúpení Viva Musica! festival Grand Prix, v rámci ktorej sa predstavia najlepší študenti hudobného umenia z celého Slovenska. Novinkou tohtoročného festivalu je projekt Viva ulica!, ktorého cieľom je vrátiť do ulíc Bratislavy kvalitnú pouličnú hudbu. Hudobníci z celého Slovenska mohli do 15. apríla posielať súťažné nahrávky, z ktorých odborná porota v zložení Ľubica Čekovská, Braňo Kostka a Matej Drlička vyberie počas verejného castingu v piatok 28. apríla desať najlepších. Tí získajú hudobné štipendium a možnosť si v lete zahrať v uliciach hlavného mesta Slovenska. 

Páči sa Vám tento článok? Prosíme podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Iva Bittová #Viva Musica! #Mucha Quartet #Sarah Chang #The King‘s Singers
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku