Ceny Grammy menia systém hlasovania. Bude online

15.06.2017 12:00

Prestížne hudobné ceny Grammy, ktoré každoročne udeľuje americká Národná akadémia nahrávacích umení a vied, prechádzajú od tohto ročníka na nový systém.

O cenách Grammy sa bude hlasovať online.
O cenách Grammy sa bude hlasovať online. Autor: SITA/AP, Charles Rex Arbogast

Ako v stredu vyhlásil Bill Freimuth, viceprezident akadémie pre ocenenia, najpodstatnejšou zmenou bude to, že hlasovanie, na ktorom sa každoročne zúčastňuje 13-tisíc členov akadémie s hlasovacím právom, bude od tohto roku online.

Od tohto kroku si podľa jeho slov sľubujú najmä to, že prilákajú mladších členov akadémie a tiež hudobníkov, ktorí budú počas obdobia hlasovania na turné. „Je to niečo, za čo mnohí dlho bojovali, o čom sa dlho hovorili a čo sa dlho skúmalo,“ povedal o zavedení online hlasovania Freimuth.

Hlasovanie v 60. ročníku cien Grammy sa začne na jeseň a môžu byť doň zaradené skladby a albumy, ktoré vyšli medzi 1. októbrom 2016 a 30. septembrom 2017. Nominovaných vo všetkých 83 kategóriách vyhlásia 28. novembra a slávnostné odovzdávanie ocenení sa uskutoční 28. januára 2018 v newyorskej Madison Square Garden.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#hlasovanie #online #Grammy
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku