Americká skupina Thirty Seconds to Mars zahrá v Bratislave

29.01.2018 12:00
Thirty Seconds to Mars
Členmi kapely Thirty Seconds to Mars sú zľava Tomo Miličević, Jared Leto a jeho brat Shannon. Autor: ,

Kapela, ktorej živé vystúpenia sú považované za jedny z najlepších na svete, vznikla v roku 1998 v Kalifornii.

Jej členmi sú Jared a Shannon Leto a Tom Miličević. Hoci Jared v súvislosti s kapelou nespomína svoju hereckú kariéru, nemožno ju opomenúť, je totiž držiteľom Oscara. Získal ho v roku 2014 za vedľajšiu rolu vo filme Dallas Buyers Club. O dva roky neskôr zožal úspech v úlohe Jokera vo filme Jednotka samovrahov. Muž mnohých účesov vraj randil s niekoľkými slávnymi kráskami, vrátane Cameron Diaz či Scarlett Johansson. Počas natáčania filmu o zavraždení Johna Lennona, kedy Leto pribral viac ako 20 kilogramov, vraj randil s Lindsay Lohan a jeho partnerkou mala byť aj Katy Perry.

Hoci Jared je obľúbený a obsadzovaný herec, keď ide o Thirty Seconds to Mars, filmová kariéra ide bokom. A darí sa aj kapele. Už jej debutový album zaznamenal v roku 2002 veľký úspech. Svetová sláva prišla v roku 2005 s vydaním druhého štúdiového albumu s názvom A Beautiful Lie. Album This Is War, ktorý vyšiel o päť rokov neskôr, znamenal dramatickú zmenu štýlu, kapela sa začala pohrávať s experimentálnou hudbou. V roku 2013 vyšiel album Love, Lust, Faith and Dreams a kritici ho opäť hodnotili veľmi pozitívne. Kapela predala celosvetovo viac ako 15 miliónov nosičov.

Thirty Seconds to Mars pravidelne vypredávajú koncerty a lákajú návštevníkov na festivaly po celom svete. Kapela je obľúbená pre svoje energické živé vystúpenia aj pre odvážny mix rôznych žánrov. Hudobní kritici ich prirovnávajú k Floydom, The Cure, ale aj U2. Okrem mnohých hudobných ocenení získali aj zápis v Guinnessovej knihe rekordov za najdlhšie trvajúcu koncertnú šnúru, za dva roky odohrali 309 koncertov. Počas tohto obdobia vystúpili v 60 krajinách na šiestich kontinentoch. Na Slovensku sa predstavia druhýkrát, premiérový koncert absolvovali 28. júna 2014 na festivale Topfest.

#Thirty Seconds to Mars #Bratislava
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk