Sziget láka na nové mená. Príde Bonobo, no aj Dua Lipa či Shawn Mendes

29.05.2018 09:00
Bonobo
Bonobo na archívnom zábere. Autor:

Hudobný festival Sziget ohlásil nové mená v zozname účinkujúcich pre nasledujúci ročník. V auguste do Budapešti mnohé hviezdy komerčnej aj alternatívnej scény.

Na festival, ktorý sa uskutoční od 8. do 14. augusta v Budapešti, príde aj Bonobo. Pribudli aj mená ako DJ Flux Pavilion a Yellow Claws, Arctic Monkeys, Shawn Mendes, Dua Lipa, Kendrick Lamar, Lana Del Rey, Mumford and Sons, Kygo.

Britský multiinštrumen­talista a mág elektronickej hudby DJ Bonobo vystúpi so špeciálnym live setom. Tento talentovaný hudobník si medzinárodnú pozornosť získal v roku 2009 albumom Black Sands. Jeho popularita rástla, na poslednom udeľovaní Grammy sa mu ušli dve nominácie. S aktuálnym albumom Migration zaujal aj v kategórii Najlepší tanečný/elektro­nický album. Na Sziget festivale bude mať koncert 9. augusta na hlavnom pódiu.

DJ Flux Pavilion, producent, spevák a skladateľ bol v roku 2012 nominovaný na cenu BBC Sound, hit I Can't Stop sa stal celosvetovým. Duo Yellow Claw z Amsterdamu spája vo svojej hudbe žánre ako hip-hop či dubsteb. Na Sziget Festivale vystúpia aj Oscar and the Wolf, Rhye, Michael Calfan a What So Not.

Sziget Festival sa koná v tomto roku už po 26. raz a patrí medzi najväčšie a najlepšie európske festivaly. Každoročne ho navštívi takmer 450.000 fanúšikov z celého sveta. Medzi početných návštevníkov patria aj Slováci. Festival sa koná na zelenom ostrove v centre, ktorý sa počas festivalu zmení na Ostrov slobody.

Ponúka sedemdňovú multikultúrnu zábavu, hudbu, kvalitný cirkus, divadlo, vizuálne umenie na každom kroku, šport, pouličnú šou, DJov, ale aj mnoho workshopov, plavbu po Dunaji, ale aj pláž a kúpanie v Dunaji. Bude mať približne 50 programových miest a pódií, okolo 200 programov denne a je považovaný za jedno z najlepších a najväčších multikultúrnych podujatí na svete.

#vystúpenie #Sziget #leto #hudba #festival #Bonobo
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk