Exupéryho ľúbostný list s ilustráciami číta nový majiteľ

18.06.2018 16:00

Ilustrovaný ľúbostný list francúzskeho letca a spisovateľa Antoina de Saint-Exupéryho, ktorý zobrazuje jeho známu postavičku Malého princa, vydražili v Paríži za 240 500 eur. List bol súčasťou dražby aukčného domu Artcurial, na ktorej ponúkli 49 umelcom podpísaných prác.

Ilustrácia Antoina de Saint-Exupéryho skončila...
Ilustrácia Antoina de Saint-Exupéryho skončila u nového majiteľa. Autor: SITA/AP, Michel Euler

Obrázok, ktorý namaľoval Saint-Exupéry akvarelom okolo roku 1942, zobrazuje milovanú postavičku Malého princa z rovnomennej rozprávky pre dospelých, ako sedí za stolom na planétke a píše na dlhý zvitok. Ten reprezentuje 11-stranový list žene, píše agentúra AP. Podľa aukčného domu Artcurial je pravdepodobné, že vydražený kúsok je poslednou korešpondenciou Saint-Exupéryho pred zmiznutím jeho lietadla v roku 1944 počas misie v druhej svetovej vojne.

Malý princ vyšiel knižne v roku 1943. Podľa Saint-Exupéryho nadácie sídliacej v Paríži je dielo jednou z najviac prekladaných kníh v histórii.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#aukcia #dražba #list #Antoine de Saint-Exupéry #Malý princ
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku