Paul McCartney vydá nový album Egypt Station

Anglický hudobník Paul McCartney vydá na jeseň nový album. Svoju 17. štúdiovku s názvom Egypt Station uvedie na trh 7. septembra.

22.06.2018 17:00
Paul McCartney Foto: ,
Sir Paul McCartney - spevák a skladateľ na archívnom zábere.
debata

Novinka, ktorá bude McCartneyho prvým albumom po piatich rokoch, bude obsahovať 14 skladieb. Tie muzikant nahral v Londýne, Los Angeles a Sussexe. O ich produkciu sa postaral Greg Kurstin.

Hudobník tiež v stredu zverejnil dva nové single. Nahrávky I Don’t Know a Come On To Me tiež produkoval Greg Kurstin. Priaznivci 76-ročného rodáka z Liverpoolu si ich môžu vypočuť napríklad prostredníctvom služby Spotify.

James Paul McCartney je jedným z najslávnejších hudobníkov všetkých čias. V rokoch 1960 až 1970 bol členom legendárnej kapely The Beatles. Slávna štvorka, ako kapelu prezývajú, vo Veľkej Británii nahrala a vydala dvanásť štúdiových albumov. Po jej rozpade pôsobil do roku 1981 v skupine Wings, v ktorej hrala aj jeho zosnulá manželka Linda McCartney. Je tiež členom dua The Fireman, s ktorým vydal tri albumy.

McCartney má na konte šestnásť sólových štúdioviek. Dva razy ho uviedli do Rock'n'rollovej siene slávy, v roku 1988 ako člena The Beatles a o jedenásť rokov neskôr aj ako sólového umelca. Zahral si v snímkach Ťažký deň (1964) či Pomoc (1965).

debata chyba
Viac na túto tému: #novinka #album #Paul McCartney