Bratislava Hot Serenaders vyrazili na turné po Spojenom kráľovstve

07.07.2018 16:00
Milan Lasica a Bratislava Hot Serenaders
Bratislava Hot Serenaders Autor:

Teleso známe vernou interpretáciou hot jazzovej hudby 20. a 30 rokov odštartovalo svoje trojtýždňové turné 4. júla, zahraničnému publiku na ňom predstavia svoj čerstvý album I Like That.

Orchester zložený z 15 hudobníkov, dvoch spevákov a ženského vokálneho tria Serenaders Sisters absolvuje po Britských ostrovoch svoje štvrté turné, pričom väčšina koncertných sál býva počas turné vypredaná. „Myslím, že ich výhodou je to, že väčšina z nich sa na dennej báze venuje klasickej hudbe, a preto sú v hre na svoje nástroje extrémne dobrí. To ich posúva na inú úroveň,“ komentoval popularitu slovenského orchestra Michael Hull, ktorý spolu so spevákom a manažérom orchestra Milošom Stančíkom stojí za prípravou každého turné telesa po Spojenom kráľovstve. „Ďalšou z vlastností, ktorú na nich ľudia milujú, je ich zmysel pre humor a to, ako sa na pódiu bavia. A publikum to vidí,“ prízvukuje Hull. On sám orchester objavil počas koncertu v Bratislave, na ktorý ho priviedla jeho bývalá priateľka. Odvtedy zostal s hudobníkmi v stálom kontakte. „Ak by som mal byť úprimný, pokiaľ ide o vernú interpretáciu hudby 20. a 30. rokov, žiadna iná kapela na svete sa im nepribližuje,“ uzavrel.

Na súčasné turné vyrazil orchester s programom obohateným o skladbe z čerstvého štúdiového album I Like That (2018). Osemnásť skladieb z albumu je venovaných jazzovému klaviristovi a kapelníkovi francúzskeho pôvodu Jeanovi Goldkettovi, ktorý v 20. rokoch viedol viacero tanečných a jazzových zoskupení. Najznámejším z nich bol Victor Recording Orchestra, práve toto teleso označil černošský trubkár Rex Stewart za „prvý originálny biely swingový orchester“.

Bratislava Hot Serenaders vznikli v roku 1991, na konte majú 11 albumov a jedno hudobné DVD. Za album Ja som optimista (2001) získal orchester platinovú platňu, pričom zlatú platňu orchestru priniesol album Celý svet sa mračí (2002). Album Lonely Melody (2014), venovaný skladateľovi Georgovi Gershwinovi a repertoáru orchestra Paula Whitemana získal v roku 2015 ocenenie Radio Head Awards.

#Bratislava Hot Serenaders
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk