V Detroite sa lúčili s Arethou Franklin, prišli hviezdy Ariana Grande či Stevie Wonder

01.09.2018 10:46
Aretha Franklin
Stevie Wonder počas poslednej rozlúčky s Arethou Franklin. Autor: ,

Počas poslednej rozlúčky, ktorá trvala vyše sedem hodín, na zosnulú hudobnú legendu spomínali nielen ako na Kráľovnú soulu, ale aj ako tetu, starú mamu, priateľku, ľudskoprávnu aktivistku a ikonu černošského ženského hnutia.

Nechýbalo vyše 100 ružových Cadillacov, zlatom zdobená truhla, pocty od troch prezidentov a viac ako tucet kazateľov. Počas ceremónie, ktorá sa sústredila na gospelové korene zosnulej speváčky, sa predstavili napríklad Ariana Grande, Chaka Khan, Jennifer Hudson, Gladys Knight, Smokey Robinson alebo Stevie Wonder.

Spomínali na ňu nielen ako na Kráľovnú soulu, ale aj ako tetu, starú mamu, priateľku, ľudskoprávnu aktivistku a ikonu černošského ženského hnutia.

Biskup
		Charles H. Ellis a Ariana Grande
		počas...
Posledná
		rozlúčka s Arethou
		Franklin.
+3Niekdajší prezident
		USA,  Bill Clinton,
		a...

Na rozlúčke sa zúčastnil bývalý americký prezident Bill Clinton, zatiaľ čo Barack Obama a George W Bush, ktorí sa nemohli zúčastniť, poslali listy so svojimi poctami.

Aretha Louise Franklin, ktorá sa narodila 25. marca 1942, podľahla 16. augusta vo veku 76 rokov rakovine pankreasu. Bola jednou z najúspešnejších interpretiek všetkých čias. Získala 18 cien Grammy. Americký dvojtýždenník Rolling Stone ju zaradil na prvé miesto rebríčka 100 najlepších speváčok všetkých čias a v roku 1987 sa stala prvou ženou, ktorú uviedli do Rock'n'rollovej siene slávy. Na konte mala viac ako tri desiatky albumov. Medzi jej najväčšie hity patria skladby ako I Never Loved A Man (The Way I Love You), Respect, Baby I Love You, (You Make Me Feel Like) A Natural Woman, (Sweet Sweet Baby) Since You've Been Gone, Think, The House That Jack Built, Spanish Harlem, Day Dreaming, Until You Come Back To Me (That's What I'm Gonna Do), Freeway Of Love, Who's Zoomin' Who či I Knew You Were Waiting (For Me), ktorú s ňou naspieval zosnulý spevák George Michael.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#pohreb #Aretha Franklin
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku