V Detroite sa lúčili s Arethou Franklin, prišli hviezdy Ariana Grande či Stevie Wonder

Počas poslednej rozlúčky, ktorá trvala vyše sedem hodín, na zosnulú hudobnú legendu spomínali nielen ako na Kráľovnú soulu, ale aj ako tetu, starú mamu, priateľku, ľudskoprávnu aktivistku a ikonu černošského ženského hnutia.

01.09.2018 10:46
Aretha Franklin Foto: ,
Stevie Wonder počas poslednej rozlúčky s Arethou Franklin.
debata (1)

Nechýbalo vyše 100 ružových Cadillacov, zlatom zdobená truhla, pocty od troch prezidentov a viac ako tucet kazateľov. Počas ceremónie, ktorá sa sústredila na gospelové korene zosnulej speváčky, sa predstavili napríklad Ariana Grande, Chaka Khan, Jennifer Hudson, Gladys Knight, Smokey Robinson alebo Stevie Wonder.

Spomínali na ňu nielen ako na Kráľovnú soulu, ale aj ako tetu, starú mamu, priateľku, ľudskoprávnu aktivistku a ikonu černošského ženského hnutia.

Biskup Charles H. Ellis a Ariana Grande počas...
Posledná rozlúčka s Arethou Franklin.
+3Niekdajší prezident USA,  Bill Clinton, a...

Na rozlúčke sa zúčastnil bývalý americký prezident Bill Clinton, zatiaľ čo Barack Obama a George W Bush, ktorí sa nemohli zúčastniť, poslali listy so svojimi poctami.

Aretha Louise Franklin, ktorá sa narodila 25. marca 1942, podľahla 16. augusta vo veku 76 rokov rakovine pankreasu. Bola jednou z najúspešnejších interpretiek všetkých čias. Získala 18 cien Grammy. Americký dvojtýždenník Rolling Stone ju zaradil na prvé miesto rebríčka 100 najlepších speváčok všetkých čias a v roku 1987 sa stala prvou ženou, ktorú uviedli do Rock'n'rollovej siene slávy. Na konte mala viac ako tri desiatky albumov. Medzi jej najväčšie hity patria skladby ako I Never Loved A Man (The Way I Love You), Respect, Baby I Love You, (You Make Me Feel Like) A Natural Woman, (Sweet Sweet Baby) Since You've Been Gone, Think, The House That Jack Built, Spanish Harlem, Day Dreaming, Until You Come Back To Me (That's What I'm Gonna Do), Freeway Of Love, Who's Zoomin' Who či I Knew You Were Waiting (For Me), ktorú s ňou naspieval zosnulý spevák George Michael.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #pohreb #Aretha Franklin