Paper Moon Trio na debute predstavujú krásu harmónie

05.12.2018 16:00

Pôvodne ženské vokálne trio, ktoré od roku 2009 pôsobilo v hudobnom zoskupení Bratislava Hot Serenaders pod názvom Serenaders Sisters, sa ako samostatné Paper Moon Trio v roku 2016 stalo víťazom súťaže Jazz Start Up. Jeho členky Barbora Medeková (spev, ukulele), Juliana Šeregiová (spev, husle) a Andrea Kružliaková (spev, gitara) tak dostali možnosť natočiť svoje debutové CD, ktoré vychádza práve v týchto dňoch.

Paper Moon Trio prichádza s debutovým CD Teba...
Paper Moon Trio prichádza s debutovým CD Teba vrúcne milujem. Autor: Katarína Križanovičová

„Keďže sme ženy, mamy a každá sme už v čase výhry súťaže Jazz Start Up mali malé dieťatko, nahrávanie sa posunulo až na leto ďalšieho roku. Zároveň sme medzičasom doplnili repertoár, pretože sme chceli na CD uviesť aspoň polovicu piesni slovenských a českých autorov. Nahrávka bola síce dokončená na jeseň 2017, ďalej bolo treba ešte pracovať na hudobnej postprodukcii a tak celé dielo aj s vizuálom sme dokončili na jeseň tohto roku. Je celkom milé, že v priebehu dvoch rokov okrem nového albumu do života každej z nás pribudlo aj ďalšie dieťatko,“ priblížila jedna z členiek tria Andrea Kružliaková.

Názov Paper Moon Trio si hudobníčky spontánne zvolili podľa jednej z prvých piesní zo svojho repertoáru – It's Only A Paper Moon. Rovnako ako keď pôsobili pod umeleckým vedením Juraja Bartoša v Bratislava Hot Serenaders, snažia sa aj vo svojom novom zoskupení o prísne dodržiavanie štýlových zásad tzv. starého alebo hot džezu 20. rokov minulého storočia. V repertoári tria sú však aj skladby neskoršieho obdobia 30. a 40. rokov.

CD sa nahrávalo v trnavskom štúdiu Studio J pod vedením Milana Tökölyho za neštandardných podmienok – na základe požiadaviek tria nahrávať všetko na jeden mikrofón a spev i nástroje súčasne. Podarilo sa tak dosiahnuť autentický plnokrvný zvuk a preniesť na CD atmosféru živých vystúpení tohto tria. „Tá hudba vám rozvibruje celé vnútro. Musíte si minimálne podupkávať nohou. Krásne a kvalitné melódie, čo nesú v sebe závan starých dobrých čias, vás zaručene dostanú do pohody,“ hovorí jedna z členiek tria Barbora Medeková.

CD pod názvom Teba vrúcne milujem vychádza vo vydavateľstve Pavian Records 7. decembra 2018.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#vokálna skupina #džez #Bratislava Hot Serenaders #Paper Moon Trio
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku