Všestranný orchester Jaga Jazzist sa vracia na Slovensko

09.02.2019 05:00
Jaga Jazzist
Nórsky orchester Jaga Jazzist počas koncertu na festivale Hodokvas v roku 2006. Autor: ,

Po štyroch rokoch sa na Slovensko vráti nórsky orchester Jaga Jazzist. Ansámbel deviatich muzikantov sa nedá hudobne ohraničiť. V rámci jedného koncertu zahrá džez, post-rock, ale aj folklór, či elektronickú muziku.

V bratislavskom Majestic Music Clube vystúpi 29. apríla. Bude to ich tretia produkcia na Slovensku, prvýkrát účinkovali na festivale Hodokvas v roku 2006 a potom v Bratislave v novembri 2015.

„Slovenské publikum vie vytvoriť naozaj úžasnú atmosféru. Váš temperament, s akým reagujete na naše skladby, je skvelý. Do Bratislavy sa vraciame po štyroch rokoch a tešíme sa, ako si to opäť spolu s vami užijeme,“ odkazuje fanúšikom hlavný skladateľ orchestra Lars Horntveth.

Formácia Jaga Jazzist má v súčasnosti deväť členov, ktorí sú považovaní za jeden z najvzácnejších hudobných produktov nórskeho muzikálneho raja. Ponúkajú ojedinelý fond hudobnej kvality, ktorá sa žánrovo nedá ohraničiť a limity ich možností presahujú akúkoľvek formu kategorizácie.

„Nesmierne sa tešíme, že sa nám podarilo s týmto výnimočným hudobný telesom dohodnúť. Je to dokonale zosynchronizovaný orchester, ktorý produkuje inštrumentálnu zmes nápadov, progresívne a nepredvídateľne vyviera do erupcie nekonvenčnosti a svojím mohutným nadžánrovým presahom dotvára svojmu dielu punc originality. Osobne sa neviem dočkať, čím nás zas tento raz prekvapia,“ dodáva Marián Hotový zo spoločnosti Czechoslovak Music Factory, ktorá tento koncert prináša.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Bratislava #koncert #MMC #Jaga Jazzist
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku