Ceny Grammy sa blížia. Veľké šance majú Lamar aj Drake

Nedeľná noc bude patriť odovzdávaniu cien Grammy. Ceremoniál sa uskutoční v Staples Center v Los Angeles. O moderovanie sa postará 38-ročná speváčka Alicia Keys. Najviac nominácií, konkrétne osem, si v 61. ročníku podujatia vyslúžil raper Kendrick Lamar. O jednu menej má Drake.

08.02.2019 14:00
Kendrick Lamar Foto: ,
Najviac nominácií, konkrétne osem, si vyslúžil raper Kendrick Lamar.
debata

Tridsaťjedenročný Lamar však môže získať najviac sedem zlatých gramofónikov, keďže v kategórii Najlepšia rapová skladba má dve nominácie, a to vďaka skladbám King's Dead a Win. Okrem toho môže uspieť aj v kategóriách Nahrávka roka, Album roka, Skladba roka, Najlepší rapový výkon, Najlepšia rapovo-spievaná spolupráca a Najlepšia skladba pre vizuálne médiá.

Novinkou tohto ročníka je zvýšenie počtu nominovaných v štyroch hlavných kategóriách – Nahrávka roka, Album roka, Skladba roka a Najlepší nováčik, z päť na osem.

V aktuálnom ročníku sa do veľkej miery prekrývajú nominácie v kategóriách Skladba roka a Nahrávka roka – v oboch sú nominované tie isté skladby až od šiestich interpretov – Kendrick Lamar, Brandi Carlile, duet Lady Gaga a Bradleyho Coopera, Childish Gambino, Drake a Zedd s Maren Morris a Grey. Zoznam nominácií v kategórii Skladba roka dopĺňajú piesne od Elly Mai a Shawna Mendesa, do kategórie Nahrávka roka sa zmestili aj tohtoročné hity od Post Maloneho a Cardi B.

O cenu za album roka sa uchádzajú Cardi B, Brandi Carlile, Drake, H.E.R., Post Malone, Janelle Monáe, Kacey Musgraves a tiež Kendrick Lamar, ktorí s ďalšími umelcami nahral soundtrack filmu Čierny panter (2018). V kategórii Najlepší nováčik zabojujú H.E.R., Chloe x Halle, Dua Lipa, Margo Price, Bebe Rexha, Jorja Smith, Greta Van Fleet a Luke Combs.

Počas večera vystúpia napríklad Miley Cyrus, Dua Lipa a St. Vincent, Post Malone a Red Hot Chili Peppers, Shawn Mendes, Lady Gaga a Mark Ronson, Travis Scott či Diana Ross.

debata chyba
Viac na túto tému: #Lady Gaga #Drake #rap #Grammy #Kendrick Lamar