Pozrite si klip ku skladbe Agent SIS kapely Heľenine oči

Muzikanti v novinke narážajú na kauzy, ktoré za uplynulé mesiace či roky otriasli Slovenskom.

12.02.2019 07:00
Heľenine Oči Foto:
Záber z videoklipu Agent SIS.
debata (1)

„Aj v dnešnej dobe, kedy by sme to už nečakali, sa stále dostávajú na povrch správy z minulosti. Kto koho sledoval, aké má informácie a najmä koho z doteraz politicky činných ľudí sa to týka. Objavujú sa prepisy telefonátov a informácie o sledovaných, ale aj sliedičoch. To ma viedlo k tomu, aby som sa zamyslel nad tým, ako fungujú ľudia, ktorí sa takejto činnosti venujú. Samozrejme, v konečnej verzii piesne sme sa na to pozreli s nám vlastným odstupom,“ vysvetlil Martin Mihalčín, spevák kapely.

O réžiu klipu sa postaral Matúš Chovanec. Jednotlivé scény za účasti celej kapely nakrúcali v Prešove. Do hlavnej úlohy agenta SIS obsadili herca Žeňu Libezňuka, ktorému sú muzikanti veľmi vďační, ako rýchlo a dobre sa úlohy zhostil a famózne zahral agenta SIS so zaujímavou politickou kariérou.

Dychové prvky do piesne vymýšľali v košickom štúdiu Pavla Jeňa, trubkára známeho z vystúpení IMT Smile. Na aranžmánoch sa výrazne podieľal Jakub Tirčo, gitarista skupiny Heľenine oči. Hudobné gro skladby, ale aj text má na svedomí Martin Mihalčín. „Od vydania posledného albumu Vajco sme ako kapela zložili 28 nových piesní. Štyri z nich plánujeme zverejniť aj s klipmi už tento rok a osláviť tak 20. výročie vzniku kapely,“ povedal líder. „S kapelou sa momentálne pripravujeme na ďalšiu sezónu. Tú minulú sme odohrali viac ako 100 koncertov a keďže tento rok očakávame podobný počet, nakrútením tohto klipu sme odštartovali kolektívnu prípravu na ďalší rok. Dúfame, že sa nám podarí fanúšikov prekvapiť a potešiť novým programom,“ dodal frontman.

Heľenine oči vznikli v roku 1999 v Prešove. Okrem spomínaného albumu Vajco (2017) majú hudobníci na konte aj albumy Impérium lahodných chutí (2004), Tafasasamáš (2008) a Mimozemšťanie (2013).

1 debata chyba
Viac na túto tému: #Heľenine oči