Radio_Head Award za prínos do hudby dostane David Kollar

Ocenenie za prínos do hudby si v piatok počas 11. ročníka Radio_Head Awards prevezme hudobník David Kollar. Prostredníctvom sociálnych sietí a webstránky www.radiohlavy.sk o tom dnes informovali organizátori udeľovania hudobných cien. Držiteľa tejto ceny vyberajú redakcie Rádia_FM a Denníka N. Ocenenie v minulosti získali napríklad Marián Varga, Juraj Kušnierik, Bety K. Majerníková či tvorcovia kompilácie Ostrov Hudby.

11.03.2019 14:00
David Kollar Foto:
Hudobník David Kollar.
debata

Tridsaťpäťročný David Kollar je uznávaným gitaristom a skladateľom filmovej hudby. Na konte má deväť albumov, knihu, postaral sa o hudbu pre 18 filmov a pracoval na mnohých multimediálnych projektoch. Za spoluprácu na snímke Stanko (2016) ho nominovali na filmovú cenu Slnko v sieti.

Zoznamu kandidátov na Radio_Head Awards za rok 2018 vládnu Ľudové mladistvá so štyrmi nomináciami. Skupina sa uchádza so štúdiovkou Viete ako… o ceny v kategóriách Album roka, Debut roka, World Music / Folk a Jazzová hudba. S tromi nomináciami o ceny bojujú Para a Autumnist. Prvá spomínaná formácia môže zvíťaziť s nahrávkou Našou krajinou v kategóriách Album roka a Album roka / Cena novinárov, pričom rovnomenná pieseň, ktorú Para nahrala so speváčkou Janou Kirschner, im môže vyniesť trofej za Skladbu roka. Autumnist sú vďaka štúdiovke False Beacon v boji o cenu v obidvoch spomínaných albumových kategóriách a v kategórii Elektronická hudba.

V kategórii Album roka nominovali aj Katarziu (Antigona) a Leto s Monikou (Leto s Monikou). Cenu za Skladbu roka môžu vyhrať aj Billy Barman s coververziou piesne Svitá od Noisecut, FVLCRVM so skladbou Words, Tolstoys s počinom Olivy a Ves s nahrávkou Slovák. V kategórii Debut roka majú nominácie aj Akustika (Zastavme svet), Leto s Monikou (Leto s Monikou), Skyva (Zrkadlo) a The Youniverse (CMYK). Objavom roka sa môžu stať Luvver, Čavalenky, Don't Trust Butterflies, Blame Your Genes a Ultrazvuk.

Slávnostné odovzdávanie cien, ktoré sa uskutoční 15. marca v bratislavskej Axa Aréne NTC, sa bude niesť i v znamení niekoľkých exkluzívnych hudobných vystúpení. Špeciálnu premiéru budú mať Ľudové mladistvá, s novým projektom Ultrazvuk vystúpi rapper Vec a Vlada Ďurajku, ktorý v roku 2009 so skupinou Autumnist získal Cenu kritikov, čaká odhalenie tajnej spolupráce. Okrem toho počas večera zaznie naživo a v špeciálnej úprave len pre Radio_Head Awards aj nominovaný singel Words producenta FVLCRVM a vystúpia tiež Luvver či projekt The Youniverse, ktorý minulý rok debutoval albumom CMYK.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #hudba #ocenenie #David Kollar #Radio Head Awards