Alexandrovci sa v máji vrátia na Slovensko

26.04.2019 16:00
Alexandrovci
Alexandrovci na ich májovom turné predvedú popri najznámejších piesňach svojho repertoára aj skladby zo 40. a 50. rokov. Autor: ,

Ruský armádny zbor Alexandrovci na ich májovom turné, v rámci ktorého sa predstavia v dvanástich slovenských mestách, predvedie popri najznámejších piesňach svojho repertoára aj skladby zo 40. a 50. rokov.

„Snažili sme sa vymeniť polovicu programu, ale diváci chcú hlavne skladby, ktoré tvoria kostru nášho repertoáru ako Svjaščennaja vojna, Kalinka, Kaťuša, Oči čornyje, Podmoskovskije večera či slávny Montyho čardáš.

My im chceme vyjsť v ústrety, takže zahráme, čo chcú počuť. Tentoraz sme však do programu zaradili aj nové skladby, ktoré boli populárne v 40. a 50. rokoch a pripravujeme aj prekvapenie…,“ povedal počas tlačovej konferencie k turné zástupca náčelníka súboru pre umeleckú časť Michail Alexandrovič Maruševskij. O slovenskej skladbe, ktorá na koncertoch zaznie, podľa jeho slov ešte umelecký riaditeľ súboru v tejto chvíli rozhoduje.

Slovenské publikum sa môže počas koncertov tešiť na sólistov Vadima Ananeva, Alexandra Alexandroviča Kruzeho, Valerija Nikolajeviča Gavvu a ďalších. „V mojom repertoári sú ruské i sovietske skladby, na ktoré diváci veľmi dobre reagujú. So Slovákmi sme si zároveň jazykovo blízki, takže už netrpezlivo očakávam turné u vás. Je pre mňa veľmi príjemné vystupovať na Slovensku,“ vyznal sa spevák. Popri hudobnej zložke súboru sa v niektorých skladbách predvedú aj tanečníci, na akordeóne sólovo zahrá Alexander Viačeslavovič Bogatyriov a balalajku pred očami divákov a diváčok rozozvučí sólista Konstatnin Olegovič Ignatev.

Ako hosť sa na jednotlivých koncertoch popri Alexandrovcoch predstaví mladučký slovenský spevák Martin Švec, ktorý s ruským armádnym zborom vystúpil už na predchádzajúcom turné v roku 2017, keď mal len deväť rokov a predskokankou koncertov bude Kristína, ktorá návštevníkov a návštevníčky koncertov dostane do nálady zhruba 30-minútovým programom. „Určite zaspievam Horehronie, Jabĺčko, Ta ne a ďalšie. Tá polhodinka je predsa len veľmi krátka, takže dám len tie najznámejšie skladby. Veľmi sa na to teším,“ uviedla speváčka.

V Humennom, Východnej, Nitre a Žiline sa okrem Kristíny a Šveca predvedie aj Poddukelský umelecký ľudový súbor.

Termíny koncertov turné ALEXANDROVCI 2019:

12. mája – Zimný štadión, Prievidza

13. mája – Aréna, Brezno

15. mája – Zimný štadión, Nové Zámky

28. mája – Futbalový štadión MŠK Žilina, Žilina

29. mája – Amfiteáter, Martin

2. júna – Steel Aréna, Košice

3. júna – Zimný štadión, Humenné

4. júna – Amfiteáter, Východná

6. júna – Zimný štadión, Piešťany

7. júna – Amfiteáter, Banská Bystrica

8. júna – Amfiteáter, Nitra

9. júna – 15:00 a 20:00 – Incheba Expo Aréna, Bratislava

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#hudba #Alexandrovci #slovenské turné
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku