Bruce Springsteen zverejnil skladbu Hello Sunshine

28.04.2019 09:00
Bruce Springsteen
Americký spevák Bruce Springsteen. Autor: ,

Americký spevák Bruce Springsteen zverejnil skladbu Hello Sunshine. K novinke ponúkol aj lyric video. Pieseň je zároveň prvá ukážka z očakávaného albumu Western Stars, ktorý sa dostane na trh 14. júna.

Štúdiovka ponúkne celkovo 13 skladieb. Podľa tlačovej správy sú piesne inšpirované „popovými nahrávkami z konca 60. a začiatku 70. rokov z južnej Kalifornie“.

Na produkcii sa podieľal Springsteen spoločne s Ronom Aniellom. Ruku k dielu pridali aj Jon Brion, Patti Scialfa, David Sancious, Charlie Giordano alebo Soozie Tyrell. Fanúšikovia a fanúšičky sa môžu tešiť aj na orchester.

Bruce Frederick Joseph Springsteen debutoval bez väčšieho úspechu nahrávkou Greetings From Asbury Park, N.J (1973). Prvý veľký hit Born To Run vydal o dva roky neskôr. Doteraz uviedol na trh 18 štúdioviek vrátane jedného z najúspešnejších albumov 80. rokov – Born In The U.S.A. (1984).

Až jedenásť jeho nahrávok (deväť štúdioviek, jedna živá nahrávka a jedna kompilácia) dobylo americký rebríček Billboard 200, pričom zatiaľ naposledy sa mu to podarilo s albumom High Hopes (2014). Štúdiovka je tiež desiatou nahrávkou, s ktorou sa mu podarilo obsadiť prvú priečku britského albumového rebríčka. Springsteen má zatiaľ na konte 20 cien Grammy, dva Zlaté glóbusy, Oscara a od roku 1999 je členom Rock'n'rollovej siene slávy.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#hudba #Bruce Springsteen #Hello Sunshine
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku