Rockerky chcú kúsok slávy späť. Courtney Love plánuje návrat Hole

, 31.05.2019 10:14
TELEVISION-CATCH-22/ courtney love
Courtney Love na premiére minisérie Hlava 22, ktorú režíroval George Clooney. Autor: ,

Už nefungujúca americká kapela Hole sa plánuje opäť spojiť. V rozhovore pre britské noviny The Guardian to uviedla speváčka a gitaristka Courtney Love, keď spomenula 25. výročie vydania albumu Live Through This (1994).

„Rozprávame sa o tom. Nie je nič zlé na oslave minulosti. Nedávno som si to uvedomila. Ak to nespravíte, ľudia prepíšu históriu a z vás sa stane nevyhovujúca žena,“ vyjadrila sa. O reunione tento rok rozprávala aj basgitaristka Melissa Auf der Maur. „Už je to 20 rokov, čo som odišla z kapely a chcem kúsok tej slávy naspäť. Hole bola veľmi dobrá kapela a chcem, aby každý vedel, že je dôležité pamätať si ženy v rockovej hudbe, aj keď boli v tieni manžela,“ vyhlásila.

Hole vznikli v roku 1989 v Los Angeles. Debutový album Pretty on the Inside vydali v septembri 1991. Menovaný druhý počin Live Through This (1994) vyšiel len sedem dní po tom, ako sa zastrelil manžel Courtney Love Kurt Cobain z legendárnej skupiny Nirvana. Na albume, ktorý obsahuje aj skladby ako Miss World, Violet, Asking for It či Rock Star, hrala aj zosnulá basgitaristka Kristen Pfaff. V roku 1998 uviedli na trh tretiu štúdiovku Celebrity Skin. Vďaka nahrávke, ktorá ponúka piesne ako Celebrity Skin, Malibu či Awful, získali štyri nominácie na Grammy. Hole potom vydali ešte album Nobody's Daughter (2010). Formácia ukončila činnosť v roku 2012.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#Hole #Courtney Love #Kurt Cobain
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku