Klára Vytisková vydáva nový singel Ice

04.07.2019 05:00
Klára Vytisková
Speváčka Klára Vytisková. Autor: ,

Uprostred leta sa v klipe preháňa na korčuliach po ľadovej ploche. Skladba Ice predznamenáva nový album plánovaný na jeseň tohto roka.

"V klipe sú tri zásadné obrazy. Prvý – domov, rodina, dedina, téma, ktorú opúšťam s novým albumom. Druhý obraz je naše auto, staré Volvo, prostriedok, ktorým sa presúvam z dediny do mesta. Na miesta, kde som, paradoxne, najčastejšie sama so sebou, kde jazdím pracovať, alebo sa na chvíľku venovať sama sebe. Tu sa odohráva tretí obraz, korčuľovanie, symbol, moja vášeň, chvíle, keď som sama so sebou, s čistou hlavou, koncentrovaná. Vlastne je to už od detstva moja forma meditácie. Hneď ako zamrzne rybník, idem sa korčuľovať,“ vysvetľuje Vytisková ideu klipu, ktorý natočila s talentovaným mladým režisérom Prokopom Motlom.

Nový song, ktorý Vytisková napísala a produkovala spoločne s Viliamom Bérešom, je pomyselným mostíkom k jej druhému sólovému albumu. „Touto piesňou sa posúvam ďalej. Ľad, ktorý sa topí ako život, ktorý uteká. Preto je treba žiť spokojne, v súlade samého so sebou. Byť rád sám so sebou. Byť sám so sebou na rande,“ upresňuje speváčka a skladateľka, ktorú môže verejnosť poznať okrem jej sólovej tvorby a domovskej kapely Toxique aj ako moderátorku či porotkyňu 4. série Česko Slovenskej SuperStar.

Albumová novinka, ktorá vyjde na jeseň vo vydavateľstve Supraphon, sa bude dať podľa slov Vytiskovej zhrnúť ako akýsi dialóg so sebou samým s cieľom vlastného sebapoznania. Ako je pre ňu už od sólového debutu Home (2015) charakteristické, i nový, zatiaľ bezmenný album bude plne autorský.

Klára Vytisková, (*3.5.1985, Praha) je známa aj ako frontmanka s spoluzakladateľka kapely Toxique v roku 2008. Už v tom roku získala cenu Anděl v kategórii Objav roka. Moderovala hudobný program Medúza, bola porotkyňou súťaže Česko Slovenská SuperStar 2015. S kapelou Toxique nahrala tri platne, sólovo sa prvýkrát prezentovala v roku 2013, keď vydala single Country Girl a Survival. Speváčka, ktorá v hudobnej brandži používa iba svoje krstné meno, svoju novinku vydala v novembri 2015 a nazvala ju Home. K nahrávaniu pozvala aj sestru Terezu, ktorá vystupuje pod pseudonymom Edna Green.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Klára Výtisková
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku