Berlínskemu publiku zaspieva Slovenský filharmonický zbor

Slovenský filharmonický zbor cestuje v utorok 27. augusta na umelecký zájazd do Berlína. Členovia zboru pod vedením zbormajstra Jozefa Chabroňa vystúpia na Otváracom koncerte sezóny 2019/2020 Konzerthausu Berlín. TASR o tom informovala Martina Tolstova, tlačová tajomníčka Slovenskej filharmónie (SF).

27.08.2019 16:00
Slovenský filharmonický zbor Foto: ,
Slovenský filharmonický zbor sa v Berlíne predstaví v piatok 30. augusta.
debata

Na programe úvodného večera zaznie monumentálna Symfónia tisícov Gustava Mahlera. „Práve som dokončil svoju ôsmu. Je to to najväčšie, čo som doposiaľ urobil. A obsah a forma sú také zvláštne, že sa o tom ani nedá písať,“ napísal o svojom diele priateľovi v auguste 1906 sám skladateľ. Na premiére symfónie, ktorá sa konala o štyri roky neskôr, účinkovalo 858 spevákov a 171 inštrumen­talistov.

Vokálno-inštrumentálne dielo s obrovským interpretačným aparátom (veľké obsadenie orchestra, osem vokálnych sólistov, dva veľké zmiešané zbory a chlapčenský zbor) zaznie v Berlíne v interpretácii Konzerthausor­chester Berlin, Českého filharmonického zboru Brno, Slovenského filharmonického zboru, Staats und Domchor Berlin. Sólistami budú Erin Wall, Michaela Kaune, Marisol Montalvo, Mihoko Fujimur, Gerhild Romberger, Robert Dean Smith, Michael Nagy, Mikhail Petrenko v naštudovaní legendárneho nemeckého dirigenta Christopha Eschenbacha, nového šéfdirigenta Konzerthausor­chester Berlin od aktuálnej koncertnej sezóny.

Koncert sa uskutoční v piatok 30. augusta o 20.00 h.

debata chyba
Viac na túto tému: #Berlín #Slovenský filharmonický zbor