MTV Europe Music Award: Bodovali Billie Eilish aj Halsey, sklamanie pre Arianu Grande

Americká speváčka Billie Eilish získala v nedeľu večer na odovzdávaní hudobných cien MTV Europe Music Awards (EMA) 2019 ocenenia pre najlepšieho nováčika a najlepšiu pieseň - Bad Guy.

04.11.2019 08:38
Halsey Foto:
Speváčka Halsey s cenami MTV Europe Music Award.
debata

Jej krajanka Ariana Grande, ktorá bola so siedmimi nomináciami považovaná za najväčšiu favoritku, obišla naprázdno.

Cenu pre najlepšie video udelili Taylor Swiftovej za pieseň ME! a v kategórii najlepší interpret zvíťazil celkovo šesťkrát nominovaný kanadský spevák Shawn Mendes.

Po prvý raz tento rok odovzdali na MTV EMA cenu pre „rokovú ikonu“, ktorej držiteľom sa stal bývalý frontman kapely Oasis Liam Gallagher, ktorý súčasne aj vystúpil so svojou kapelou. Na pódiu sa predviedli aj napríklad Dua Lipa, Halsey či Green Day.

V poradí 26. ročník šou sa konal v španielskom meste Sevilla a moderovala ho americká speváčka a herečka Becky G. (Chicken Noodle Soup). Fanúšikovia mohli o ocenených hlasovať na internete.

Nicole Scherzinger v zákulisí pózovala v...
Speváčka Rosalia dorazila na ceremoniál v...
+27Speváčka Dua Lipa v kreácii Dion Lee.

Ceny MTV Europe Music Awards udeľuje americká hudobná televízia od roku 1994. Po rokoch 2002 (Barcelona), 2010 (Madrid) a 2018 (Bilbao) sa hudobný galavečer uskutočnil štvrtýkrát v Španielsku. Vlani bola víťazkou večera kubánsko-americká speváčka Camila Cabellová so štyrmi cenami.

debata chyba
Viac na túto tému: #Ariana Grande #Billie Eilish