Americká rocková kapela Kiss vystúpi v Prahe

17.11.2019 05:00
Peter Criss
Peter Criss je jedným zo zakladajúcich členov kapely Kiss, ktorá vznikla v roku 1973. Autor: ,

Americká rocková kapela Kiss vystúpi 1. júla 2020 v Prahe. V tamojšej O2 Aréne sa zastaví v rámci End of the Road World Tour.

Skupina zároveň oznámila zrušenie austrálskej časti turné s tým, že spevák a gitarista Paul Stanley má „ťažkú chrípku“ a lekári mu odporučili minimálne dva týždne oddychovať. Kvarteto už skôr informovalo, že sa v rámci koncertnej šnúry predstaví aj 15. júla v poľskom meste Gliwice alebo 16. júla v Budapešti.

Kiss vznikli v roku 1973 v New Yorku a sú známi aj vďaka špecifickému make-upu a kostýmom. Debutovali o rok neskôr eponymným albumom, pričom odvtedy vydali ďalších 19 štúdioviek. Tá zatiaľ posledná s názvom Monster vyšla v roku 2012. Okrem toho majú na konte viacero živých nahrávok, kompilácií a 18. septembra 1978 všetci štyria pôvodní členovia vydali aj sólové albumy. Celosvetovo predali viac ako 100 miliónov kópií nahrávok. Vo formácii od jej vzniku pôsobia Gene Simmons (basgitara a spev) a menovaný Paul Stanley (gitara a spev), ktorých v súčasnosti dopĺňajú Tommy Thayer (gitara) a Eric Singer (bicie). Medzi ich najznámejšie skladby patria napríklad Rock And Roll All Nite, Shout It Out Loud, Beth, Detroit Rock City, Hard Luck Woman, Calling Dr. Love, Shock Me, I Was Made For Lovin' You, Forever či Psycho Circus, za ktorú získali v roku 1999 nomináciu na cenu Grammy. V roku 2014 ich uviedli do Rock'n'rollovej siene slávy.

#Praha #Kiss
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku