Kto bude mať Rádiohlavu?

18.03.2020 17:01
radiohlavy
Pri ocenení Rádiohlavy fanúšikovia slovenskej hudby môžu hlasovať za album, skladbu, debut a objav minulého roka.

Verejnosť sa v stredu 18. narca večer dozvie mená víťazov 12 kategórií aktuálneho ročníka Rádiohláv. Hoci slávnostné udeľovanie bolo zrušené pre zavedené preventívne opatrenia proti šíreniu nového koronavírusu, výsledky prinesie Rádio_FM naživo o 19.00 h cez stream na webe radiohlavy.sk.

Vyhlasovanie bude mať na starosti moderátor Rána na eFeMku Martin Staňo, ktorý je moderátorom Rádiohláv už od prvého ročníka. Aj tento rok sa k nemu pridá stand-up komik Joe Trendy, ktorý bude „grilovať“ víťazov i porazených.

Od januára mohli fanúšikovia slovenskej hudby hlasovať za album, skladbu, debut a objav minulého roka. Najväčšie šance na zisk ceny majú Gleb, Ultrazvuk, Korben Dallas či Katarína Máliková, ktorí si odniesli nominácie v niekoľkých kategóriách vrátane tej hlavnej – album roka 2019. Sošku v nováčikovskej kategórii objav roka 2019 môžu získať Alan Murin, Brains For Sale, Kristína Miháľová a Jakub Šedivý, The Curly Simon, ale i Space Cats. O skladbu roka 2019 bojovali Jana Kirschner, FVLCRVM, Don't Trust Butterflies či kapela Billy Barman, ktorá mala nominované dve nahrávky.

V programe, ktorý sa nakrúcal bez účasti publika aj samotných nominovaných, budú zverejnené tiež výsledky vo ôsmich kategóriách, o ktorých rozhodovali odborné poroty.

Meno prvého víťaza Radio_Head Awards je známe už niekoľko dní. Ocenenie za prínos do hudby za rok 2019 získal Milan Lasica.

Je to človek, ktorého by sme mohli oceniť nielen za hudbu, ale aj za divadlo, kabaret, televíziu či film. Dokázal, že hudba, romantika a humor môžu popri sebe existovať vo veľmi pôvabnej kombinácii, uviedol k tohtoročnému laureátovi hudobný dramaturg Rádia_FM Daniel Baláž.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Rádiohlavy
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku