Mirai a Nikol Štíbrová nahrali pieseň Dej si roušku

19.03.2020 13:50

Aktuálna situácia nedá v týchto dňoch asi nikomu spať. Výnimkou nie je ani česká skupina Mirai. Tá okrem nedávneho online koncertu v nedeľu (15. 3.), ktorý ako náhradu za zrušené vystúpenia v rámci prebiehajúceho turné odohrala cez sociálne siete, vydáva nový singel Dej si roušku. Duetom s Nikol Štíbrovou reagujú na súčasné dianie v súvislosti s novým koronavírusom, ktorý komplikuje naše životy.

Chytľavý beat a refrén dáva vážnej téme pozitívny náboj a vieru v lepší zajtrajšok. Chráníš mě a já zas tebe je heslo, ktoré by sme v týchto dňoch mali mať všetci na pamäti, hovorí kapela. Frontman kapely prikladá aj odkaz fanúšikom a za celý tím ďakuje všetkým, ktorí sa podieľali na tvorbe singlu rekordne rýchlo nahraného a nakrúteného videoklipu.

Aktuálna situácia naháňa hrôzu, a tak je treba ťahať za jeden povraz. Veľmi šiť neviem a napísať skladbu mi prišla zmysluplnejšia cesta podieľať sa na odvrátení toho pekla, čo nás pokúša. Veľká vďaka všetkým, čo to cítia rovnako a priložili ruku k dielu. Okrem účinkujúcich patrí špeciálne poďakovanie tímu, s ním usporadúvame FM City fest, s ktorým sa snažíme pomáhať na Frýdecko-Místecku, koľko nám stačia sily. A ešte Honzovi Balcárkovi, s ktorým sme vytvorili túto nahrávku zrejme vo svetovom rekorde. Samozrejme v rúšku. Mám pocit, že posledné dni ukazujú aj veľa dobra v ľuďoch. Noste rúška, má to zmysel, uviedol pre média líder kapely Mirai Navrátil.

Zároveň dodáva: Všetkým prajeme veľa síl mentálnych aj fyzických, ktoré sú v týchto dňoch potrebné a dúfame, že sa skoro uvidíme naživo na koncertoch a festivaloch. Teraz aspoň pozývame k vypočutiu singlu, ktorý nás všetkých snáď povzbudí a poteší.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Mirai #koronavírus #hudba
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku