Fallgrapp vydávajú tretí štúdiový album Ostrov

05.04.2020 09:00
HUDBA: Radio_Head Awards
Hudobná skupina Fallgrapp. Autor: ,

Podľa zakladateľa a lídra skupiny Jureša Líšku ide o ich po všetkých stránkach najvyzretejší hudobný počin.

„Pri prvom albume nás nikto nepoznal, mal som všetok čas spraviť ho podľa seba, no chýbalo mi viacero technických zručností. Pri druhom som zase pociťoval mierny tlak, po získaní niekoľkých Radio_Head Awards s ním boli spojené veľké očakávania. Až pri tomto albume som cítil úplnú voľnosť. Nikam sme sa nepotrebovali naháňať, nič nás netlačilo. Zároveň som vedel nápady technicky zrealizovať tak, ako som chcel, vďaka vedomostiam, ktoré som za posledné roky získal. Cítim to tak, že tento album je najviac vyzretý po všetkých stránkach. Hudobne, zvukovo aj textovo,” priblížil Líška.

Na tvorbe albumu Ostrov, ktorý prináša dokopy desať piesní, sa oproti predošlým nahrávkam výraznejšou mierou podieľali aj ďalší členovia skupiny a hostia. „Mám šťastie, že som obklopený skvelými hudobníkmi, ktorí vniesli do tohto albumu veľa svojej muzikality. Stačilo len načrtnúť moju predstavu a oni ju zhmotnili o 200 percent lepšie, ako by bola moja najdokonalejšia predstava,” priznal hudobník.

Album v sebe, podobne ako jeho predchodcovia, kombinuje elektroniku a akustické nástroje. Hudobne zároveň ponúka bohatší mix štýlov od pomalších intímnych piesní cez skladby s rapovými slohami a silnými popovými refrénmi až po tanečnejšiu produkciu. Zvukovú a žánrovú pestrosť nahrávky dopĺňajú prepracované inštrumentálne pasáže a sóla.

Zostavu skupiny Fallgrapp okrem Jureša aktuálne tvoria speváčka Nora Ibsenová, huslisti Michal Pagáč, Jakub Líška a Martin Semrič, perkusionista Róbert Rehák, bubeník Petr Hanák a dvaja najnovší členovia – basgitarista Lukáš Mutňanský a gitarista Jakub Šedivý.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku