Vyšla nová sólová verzia piesne Never Gonna Break My Faith Arethy Franklin

RCA Records, RCA Inspiration a Legacy Recordings spoločnosti Sony Music Entertainment vydali v piatok dosiaľ nezverejnenú sólovú verziu piesne Never Gonna Break My Faith Arethy Franklin. Zosnulá soulová legenda pieseň pôvodne vydala v roku 2006 ako duet s Mary J. Blige a vyslúžila si za ňu svoju osemnástu Grammy.

20.06.2020 10:00
debata

Spravili tak pri príležitosti neoficiálneho amerického sviatku Juneteenth, ktorý pripomína deň v roku 1865, keď sa poslední zotročení černosi dozvedeli o svojom oslobodení. Zosnulá soulová legenda pieseň pôvodne vydala v roku 2006 ako duet s Mary J. Blige a vyslúžila si za ňu svoju osemnástu Grammy. Pieseň s vokálmi v podaní The Boys Choir of Harlem sa pôvodne objavila vo filme Bobby (2006) o zavraždení senátora Roberta F. Kennedyho v roku 1968.

„Svet je dnes úplne iný. Zmena je všade a každý z nás, snáď, robí to najlepšie, čo dokáže, aby sme sa pohli dopredu a dosiahli čo najlepšie zmeny, ako je to len možné,“ vyjadril sa umelecký šéf Sony Music a blízky priateľ a spolupracovník Franklin Clive Davis. Relevantnosť textu podľa neho rozochveje každé vlákno v ľudskom tele. „Každý by mal túto nahrávku počuť. Zaslúži si byť hymnou,“ skonštatoval.

„Túto sólovú verziu som mal v počítači celé roky, a keď som počul, že Clive pripravuje film o Arethinom živote, poslal som mu ju. Svet nepočul celý rozsah jej vystúpenia a naozaj ho treba počuť,“ uviedol hudobník a spevák Bryan Adams, ktorý je spoluautorom piesne. „Som veľmi rád, že ju vydávajú, svet to teraz potrebuje,“ doplnil.
debata chyba
Viac na túto tému: #Aretha Franklin