Sima Martausová má Srdce nepokojné

Speváčka, textárka aj autorka hudby Sima Martausová v novinke Srdce nepokojné vyjadruje túžbu po harmónii. Pieseň sa objaví aj na pripravovanom albume, ktorý chce vydať do Vianoc. Na nahrávke a v klipe počuť aj vidieť klaviristu Daniela Špinera, na nahrávaní piesne sa podieľal aj basgitarista Michal Šelep a na bicích Igor "Ajdži" Sabo. Videoklip k singlu režíroval Jakub Mahdal v Českej republike.

20.08.2020 17:08
debata (2)
Vypočujte si novú pieseň Srdce nepokojné

Úprimná, energická a autentická. Taká je Sima Martausová aj jej aktuálna novinka Srdce nepokojné, v ktorej vyjadruje túžbu po vnútornom pokoji.

Autorkou textu aj hudby je už tradične charizmatická Sima a nový singel je predzvesťou pripravovaného albumu, na ktorom speváčka pracuje.

Srdce nepokojné, je novinka s ktorou sa zosobníte, a napriek „nepokoju“ v názve, naopak, vyjadruje túžbu po harmónii. Okrem výborných muzikantov, ktorí Simu už štandardne sprevádzajú, obohacuje pieseň dychová sekcia, ktorej aranžmány napísal skladateľ a inštrumentalista Adrián Harvan.

„Piesňou vyjadrujem túžbu po pokoji, ktorý zažívam nie len keď tvorím a hrám, ale aj keď som len tak v tichu…Túžbu po pokoji, ktorý cítim nie len keď vystúpim na vrchol štítu, ale aj keď schádzam dolu, alebo keď musím výstup niekedy kvôli okolnostiam vzdať. Takýto pokoj mám v podstate vo svojich rukách a prinášajú mi ho správne nastavené hranice a zdravá miera vo všetkom,“ hovorí o novej piesni autorka a speváčka Sima Martausová.

Videoklip k singlu natáčala s uznávaným režisérom Jakubom Mahdalom v susednej Českej republike, no kvôli koronavírusu museli natáčanie na pár mesiacov odložiť.

„Druhú časť videoklipu sme dotočili v krásnej prírode pod Veľkým Kriváňom. Prvá časť sa odohráva v divadle a druhá, môjmu srdcu bližšia, v horách, kde som vymenila šaty za turistické oblečenie, v ktorom sa cítim prirodzenejšie,“ s úsmevom dodáva speváčka.

Na nahrávke a v klipe počuť aj vidieť talentovaného Daniela Špinera na klavíri, okrem ktorého sa na nahrávaní piesne podieľal na bicie Igor “Ajdži” Sabo a basgitarista Michal Šelep. Ako hudobný producent do piesne vstúpil Randy Gnepa a dychy nahrala štvorica Ľudmila Šestáková, Martin Židek, Peter Sandanus a Martin Oboňa. Pieseň sa objaví aj na pripravovanom albume, ktorý chce Sima Martausová stihnúť vydať do Vianoc.
2 debata chyba
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy