Na kritický stav kultúry a kreatívneho priemyslu upozornia umelci online

12.10.2020 14:48
Spolu za kulturu
Spolu za kultúru

Nové opatrenia súvisiace s pandémiou COVID-19, ktoré zverejnila Vláda SR v nedeľu 11. októbra, sa dotknú aj organizácie plánovaných zhromaždení. Podujatie Spolu za kultúru sa preto z bratislavského Námestia SNP presunie do online priestoru.

Podujatie upozorňujúce na kritický stav kultúry a kreatívneho priemyslu na Slovensku, ktoré pripravovali zástupcovia daných oblastí na stredu 14. októbra, sa nebude môcť uskutočniť v pôvodne avizovanej forme. Uskutoční sa však online. V tlačovej správe o tom za organizátorov informovala Vladimíra Pôbišová, s tým, že čas podujatia upresnia dodatočne.

Nové opatrenia súvisiace s pandémiou COVID-19, ktoré zverejnila Vláda SR v nedeľu 11. októbra, sa totiž dotknú aj organizácie plánovaných zhromaždení. Podujatie Spolu za kultúru sa tak z bratislavského Námestia SNP presunie do online priestoru.

Ako ďalej Pôbišová priblížila, kultúrna obec aj naďalej považuje za potrebné upriamiť pozornosť na neúnosnú situáciu v čase koronakrízy, spôsobenú predovšetkým nedostatočným kompenzovaním prijatých opatrení veľkej časti pracovníkov v kultúre. Organizátori sa podľa vlastných vyjadrení nevzdávajú ambície zabrániť likvidácii kultúry na Slovensku a v týchto dňoch považujú za kľúčové zabrániť zániku kultúrnych priestorov, hudobných klubov, občianskych združení či spoločností. Podľa nich sa to po prijatí prísnejších opatrení stáva ešte naliehavejším.

Pôbišová dodala, že organizátori si uvedomujú vážnosť pandemickej situácie, nechcú ohrozovať zdravie ľudí, preto s plnou zodpovednosťou pristupujú k tomuto rozhodnutiu.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Spolu za kultúru #protest #Pôbišová
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku