Hana Hegerová končí so spevom. Zdravie jej to nedovoľuje

Česká speváčka Hana Hegerová sa rozhodla, že už nebude spievať. Dôvodom je jej zdravotný stav, ktorý jej to nedovoľuje.

12.08.2011 12:23
Hana Hegerová Foto:
Speváčka Hana Hegerová.
debata

„Od tej chvíle, čo som sa rozhodla, že so spievaním končím, mi je lepšie,“ povedala vo štvrtok v rozhovore pre webovú stránku iDNES.cz. Napriek tomu, že niektoré bulvárne denníky vo štvrtok informovali, že rodáčka z Bratislavy má za sebou ťažkú operáciu, pri ktorej jej z tela odstránili niekoľko nádorov, samotná speváčka i jej hovorkyňa tieto informácie popreli.

„Bulvár je bulvár, čo s tým spravíte. Len som si povedala, že keď to budú čítať lekári v nemocnici, kde som bola, musia si o mne myslieť, že som sa zbláznila,“ poznamenala Hegerová. Podľa manažérky Dany Skalovej absolvovala speváčka iba malý chirurgický zákrok.

„Detaily zverejniť nemôžem, je to súkromná vec. Ale to, čo sa píše v bulvári, že jej našli nejaké nádory, to je nezmysel. Nebola to ani žiadna ťažká operácia,“ vysvetlila manažérka.

Skalová uviedla, že za jej ukončením pôsobenia na hudobnej scéne sú dlhodobé problémy dýchacieho ústrojenstva. „Bohužiaľ, jej liečenie a rekonvalescencia budú trvať dlhšie, než sme predpokladali. Skrátka nemá pocit, že by v tomto stave mohla stáť na javisku,“ dodala Skalová.

Hana Hegerová zrušila pre zdravotné problémy všetky naplánované vystúpenia vrátane jubilejného koncertu k jej 80. narodeninám. Speváčka mala na jeseň vystúpiť na šiestich koncertoch, ten narodeninový bol naplánovaný na 20. októbra v pražskom Divadle Hybernia. Ľudia dostanú peniaze za vstupenky späť.

Hana Hegerová, ktorá patrí k žijúcim legendám česko-slovenskej hudobnej scény, má zdravotné problémy už niekoľko rokov. Pred štyrmi rokmi jej v pražskej Ústrednej vojenskej nemocnici operovali šedý zákal a pred dvoma rokmi zase absolvovala operáciu bedra. Jej posledným štúdiovým albumom je nahrávka Mlýnské kolo v srdci mém (2010).

debata chyba