Štefan Štec: Skladba Za rána, za rosy mi pripomína 70. roky

Štefan Štec a Peter Bič opäť spojili svoje sily a výsledkom je úprava piesne Za rána, za rosy zo slávneho muzikálu Na skle maľované. Pesnička síce dostala moderný zvuk, no zachovala si aj atmosféru 70. rokov minulého storočia. Klip k piesni nakrúcali v prostredí Vysokých Tatier.

21.07.2021 14:00
štefan štec klip za rana za rosy Foto:
Štefan Štec v klipe k piesni Za rána za rosy.
debata

„Rozhodol som sa, že túto skladbu trocha oživím, že ju naštudujeme. Je to opäť spolupráca s Petrom Bičom, ktorý ju produkoval. Veľmi sa teším, že sa nám to podarilo. Snažil som sa zachovať jej hudobnú estetiku, ktorú mala, je výborná a myslím si, že je stále aktuálna v každom období. Sedemdesiate roky priniesli zaujímavú hudbu a teším sa, že sa ju podarilo previesť do súčasného zvuku. Mal som ju rád od detstva, moja mama bola obdivovateľkou Michala Dočolomanského,“ povedal spevák.

Režisérom videoklipu je Jaroslav Vaľko. Nakrúcali ho v tatranských exteriéroch a v hoteli v Tatranskej Lomnici, kde vytvorili interiérové scény. Tam našli aj zachovaný hotelový bar práve z obdobia 70. rokov.

„S celým obdobím 70. rokov aj s touto skladbou sa mi spájajú Tatry a trochu aj film Medená veža. Keď som uvažoval o tom, kde a v akom prostredí nakrúcať – prečo by som sa mal zobudiť v kosodrevine, ako to spieva Michal Dočolomanský – hneď som vedel, že by to malo byť v Tatrách. Iba tam je kosodrevina. Je to trochu nostalgia za tým, aké to bolo niekedy v Tatrách, ako si ich pamätajú rodičia a to sme sa do klipu snažili vniesť,“ dodal Štec.

„Peter je výborný muzikant, ktorého tvorba je postavená na domácej tvorbe. Snažil sa veľmi citlivo pracovať s pôvodným aranžmán, ktoré je naozaj skvelé," doplnil spevák.

Muzikál Na skle maľované poľských autorov Katarzyny Gärtnerovej a Ernesta Brylla mal slovenskú premiéru v réžii Karola L. Zachara 19. októbra 1974. Bol najúspešnejším titulom Činohry Slovenského národného divadla, v repertoári bol 25 rokov a reprízoval sa 648-krát.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Peter Bič #Na skle maľované #Štefan Štec