Marián Varga a Noneto predstavia svoj nový program

Marián Varga sa na svojom najnovšom projekte spojil Moyzesovým kvartetom a Slovenským dychovým kvintetom. Album aj program nazvaný Marián Varga a Noneto predstavia hudobníci už v utorok 6. decembra na spoločnom koncerte v bratislavskom Ateliéri Babylon - čo je bývalé divadlo West. Začiatok koncertu je naplánovaný na 19. h.

06.12.2011 13:00
Marián Varga Foto:
Marián Varga
debata

Najnovším programom nadväzuje Varga na svoju predchádzajúcu spoluprácu s Moyzesovým kvartetom spred piatich rokov, z ktorej takisto vznikol album a hudobníci spoločne absolvovali aj koncertné turné. Varga pokračuje aj v spolupráci so skladateľom Markom Spustom, ktorý aj tentoraz aranžoval skladby a výrazne sa podieľal aj na celkovej dramaturgii albumu. Na platni znejú skladby z albumov Na druhom programe sna, Všetko je inak, Divergencie, Zvoňte, zvonky, Zelená pošta, Labutie piesne a Cyrano z predmestia.

„Snažil som sa do výberu zaradiť skladby, v ktorých nehrajú výraznú úlohu bicie, pretože tie sa dajú ťažko nahradiť. Veľmi ma potešilo, že môžem jednak nadviazať na projekt, ktorý sme robili s Moyzesovým kvartetom, ale že sa zároveň posúvame o čosi ďalej,“ povedal Spusta. „Rozšírený aparát o dychové kvinteto ponúkol pre aranžéra nové farebné možnosti a aj výber skladieb je iný. Do nového výberu sme však zaradili aj dve skladby, ktoré som aranžoval v roku 2006 pre sláčikové kvarteto, takže teraz vzniká možnosť porovnať si ich zvuk v rozšírenom obsadení, v oveľa farebnejšej verzii,“ dodal.

Program Marián Varga a Noneto zaznie v Bratislave v premiére, úplne prvýkrát ho však hudobníci poslucháčom predstavili pred necelými dvomi týždňami na trenčianskom festivale Pohoda Indoor Camping Festival.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy