Počet obetí tlačenice na festivale v Houstone stúpol na desať

Na desať sa v nedeľu zvýšil počet obetí tlačenice, ku ktorej došlo 5. novembra počas hudobného festivalu Astroworld v meste Houston v americkom štáte Texas. Stalo sa tak po tom, čo v tamojšej detskej nemocnici podľahol svojim zraneniam deväťročný chlapec z Dallasu, informovala agentúra AP s odvolaním sa na právnika jeho rodiny.

15.11.2021 09:30
USA festival Houston obete koncert Travis Scott Foto: ,
Muž plače pri pamätníku obetí tragédie na hudobnom festivale v Houstone v nedeľu 7. novembra 2021. K tragédii prišlo v piatok večer počas tlačenice a paniky na podujatí
debata

Chlapec je najmladšou obeťou tlačenice medzi fanúšikmi, ktorá nastala počas vystúpenia headlinera festivalu, rapera Travisa Scotta. Po prevoze do nemocnice ho s vážnymi zraneniami uviedli do umelej kómy.

Travis Scott Čítajte viac V Houstone na festivale zahynulo v tlačenici osem ľudí

Pred prepuknutím paniky sedel chlapec svojmu otcovi na pleciach. V tlačenici stratil jeho otec vedomie. Dieťa utrpelo vážne poškodenie mozgu, obličiek a pečene. Jeho rodina podala žalobu na Scotta a organizátora festivalu, spoločnosť Live Nation, a požaduje odškodné najmenej milión dolárov.

Travis Scott Čítajte viac Po tragédii na hudobnom festivale v Houstone podali žalobu

Ostatné obete tlačenice mali od 14 do 27 rokov. Na mieste ošetrili približne 300 ľudí a 13 hospitalizovali.

Vyšetrovatelia z houstonskej polície a hasičského zboru uviedli, že analyzujú videozáznam, ktorý poskytla spoločnosť Live Nation, ako aj desiatky videí, zdieľané divákmi na sociálnych sieťach. Vyšetrovatelia chcú tiež vypočuť zástupcov Live Nation, rapera Scotta a niektorých návštevníkov koncertu.

debata chyba
Viac na túto tému: #tragédia #houston