Spevák skupiny U2 Bono vydá svoje pamäti

Bono, spevák írskej rockovej skupiny U2, vydá v tomto roku svoju knižnú prvotinu. Sú ňou jeho memoáre s názvom "Surrender: 40 Songs, One Story". Oznámilo to v utorok vydavateľstvo Penguin Random House, z ktorého vyhlásenia cituje denník The Guardian.

11.05.2022 07:32
Bono Foto: ,
Spevák Bono.
debata (1)

Informácia bola zverejnená v deň 62. narodenín tohto frontmana. Kniha vyjde 1. novembra 2022. Hoci sa o kariére speváka U2 napísalo už veľa, Bono o nej v danej publikácii píše teraz po prvýkrát sám. Avizovaná autobiografia zahŕňa obdobie jeho dospievania v Dubline – vrátane smrti matky, keď mal 14 rokov -, úspechu skupiny U2 či jeho aktivizmu v boji proti AIDS a chudobe.

Publikácia obsahuje 40 kapitol, z ktorých každá je pomenovaná podľa určitej piesne od U2. Bono pre svoju knihu zároveň vytvoril 40 originálnych kresieb v štýle komiksu.

U2 Čítajte aj Členovia U2 sa pre charitu predstavili ako pouliční hudobníci

Avízo plánovaného vydania knižky sprevádza krátke video, zverejnené na platforme YouTube.com, kde Bono rozpráva úryvok z memoárov. Využíva pritom animácie založené na svojich kresbách, ktoré ilustrujú úryvok z kapitoly Out of Control.

Vypočujte si úryvok z Bonových pamätí, kapitola Out of Control

Tá hovorí o tom, ako Bono (rodným menom Paul Hewson) napísal prvý singel U2 v deň svojich 18. narodenín; presne pred 44 rokmi.

U2 - One

Bono píše s úprimnosťou, sebareflexiou a humorom, čím otvára bránu k svojmu životu, rodine, priateľom a viere, ktoré ho vždy podporovali, vyzývali a formovali, uvádza sa v anotácii na oficiálnej webovej stránke projektu.

Inauguračný koncert, Bono Čítajte viac Všestranný talent Bono Vox

Bono založil skupinu U2 v roku 1976 spolu s gitaristom známym ako The Edge (David Evans), bubeníkom Larrym Mullenom a basgitaristom Adamom Claytonom.

Skupina vydala prvý album v roku 1980. Dodnes sa z jej platní predalo viac ako 157 miliónov exemplárov a U2 získala 22 hudobných cien Grammy – viac než akákoľvek iná formácia.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #kniha #U2 #Bono