Českí roboti Future Friends sa zapáčili kráľovi Spotify. Čo hovorít na ich Emilianu?

Český projekt zremixoval hit svetovej hviezdy. Dvojica Future Friends nahrala oficiálnu tanečnú verziu singla Emiliana, ktorú tento rok v marci vydal spevák CKay.

10.06.2022 09:00
debata
České duo Future Friends úspech ich remixu... Foto: Warner Music
A67I6167 České duo Future Friends úspech ich remixu neočakávalo.

Nigerijský hudobník sa celosvetovo preslávil s piesňou Love Nwantiti, ktorá dodnes nazbierala viac ako miliardu prehratí na Spotify a ďalšie stovky miliónov na ostatných digitálnych platformách. V štatistike najpočúvanejších interpretov na Spotify je CKay na pozícii č. 200 a patrí teda právom medzi najväčšie globálne hviezdy súčasnosti.

České futuristické duo Future Friends spevákovi ponúklo tanečnú úpravu aktuálneho singla, ten ju prijal a oficiálne vydal! „Dostali sme možnosť zremixovať hit interpreta, ktorý má na Spotify skoro 20 miliónov unikátnych poslucháčov mesačne. Niečo také se neodmieta,“ objasňujú vznik nahrávky Future Friends, ktorí svoju identitu skrývajú za masky robotov.

Dua Lipa Čítajte viac LOVESTREAM Festival sa začína už zajtra. Príde Dua Lipa aj Red Hot Chili Peppers

„Prostredníctvom českého zastúpenia Warner Music sme remix poslali manažmentu speváka a ten ju doporučil vydať. CKay je skutočná hviezda, vôbec sme teda nečakali, že by sa naša nahrávka dostala až k nemu. Oficiálne vydanie remixu je veľkou udalosťou pre celú českú scénu.“

Po fantastickom úspechu Love Nwantiti v streamingovom priestore je tanečný remix pre CKaya veľkou príležitosťou dobyť aj rádiové hitparády. Future Friends patria k výrazným a tiež populárnym tanečným projektom v regióne. Vydali niekoľko singlov na značkách Magic, Soave, OneSeven alebo Loudkult. Podobne ako Daft Punk využívajú aj Future Friends futuristickú image robotov. Na remixe pre CKaya v štýle slap house spolupracovali s dvojicou Harddope.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Spotify