Na Hudbe bez bariér vystúpi Sima Magušinová aj Celeste Buckingham

Obľúbená benefičná akcia Hudba bez bariér bude 14. septembra v novovybudovanom amfiteátri v hoteli Jasoň vo Vršatskom Podhradí. Na jedinečnom koncerte vystúpia speváčky Sima Magušinová, Celeste Buckingham, skupina Peter Bič Project, Martin Harich, vokálna kapela For You, Superstarista z Česka Matěj Vávra, slovenský spevák Chris Ellys a huslistka Victória Linnen. Výťažok z koncertu poputuje na pomoc rodinám.

04.08.2022 09:00
Festival Lumen predchadzajuce rocniky Sima... Foto:
Na akciu sa teší aj obľúbená speváčka Sima Magušinová.
debata

„Som veľmi rád, že sa projektu Hudba bez bariér darí. Teším sa, že toto podujatie má už desiate pokračovanie. Je to po prvýkrát, čo sa Hudba bez bariér koná v exteriéri, preto dúfame, že nám počasie bude priať,“ pozýva organizátor podujatia Miroslav Buľovský z občianskeho združenia PARASPORT24, ktoré koncert organizuje.

Hudba bez bariér prinesie viac ako dvojhodinový hudobný program zložený z vystúpení viacerých sólových umelcov a hudobných zoskupení. „Všetci interpreti už neraz akciu podporili. Som rád spojeniu Sima Magušinová a Martin Harich, ktorí naspievali duet pre naše občianske združenie s názvom Spojiť sily. Projekt Hudba bez bariér doteraz pomohol ľuďom v hodnote vyše 50 tisíc eur. Vždy na akcii priamo odovzdáme šek pre vybranú osobu, rodinu, či inštitúciu. Teraz zisk poputuje na pomoc rodinám, ktoré vyberieme z Trenčianskeho kraja, a to aj v spolupráci s Nadáciou Františka Mišúna“ približuje Miroslav Buľovský.

Na akciu sa teší aj obľúbená speváčka Sima Magušinová. „Na podujatie Hudba bez bariér sa veľmi teším. A to predovšetkým na mojich priateľov vozíčkarov a hudobníkov, s ktorými mám aj takto možnosť sa vidieť a porozprávať. Tento rok zaspievam aj nejaké nové piesne a budeme hrať v menšej kapelovej zostave,“ neskrýva radosť speváčka.

„Na akciu sa veľmi teším, je to moje prvé vystúpenie po návrate na Slovensko v septembri. Na Hudbe bez bariér som už vystupovala v Liptovskom Mikuláši a bola to krásna akcia so zmysluplným obsahom. Podporujem viaceré charitatívne projekty a podujatia, pokiaľ mi čas a pracovné povinnosti dovolia, a ak v nich vidím zmysel a prínos. A Hudba bez bariér k nim bezpochyby patrí. V neposlednom rade mám rada atmosféru, ktorá na podujatí vládne. Na chvíľu sme tam všetci jedna veľká rodina a to je skvelý pocit pre všetkých,“ vyznala sa Celeste Buckingham.

Celeste Buckingham vystúpi s českým spevákom Matějom Vávrom. Okrem ich spoločného repertoáru sa fanúšikovia môžu tešiť aj na novinky z nového albumu, ktoré Matěj pre Celeste produkuje a ktorý vyjde na jeseň.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Celeste Buckingham #Hudba bez bariér #Sima Magušinová