Slovenská filharmónia predstaví na Koncerte bez bariér pomôcku pre nevidiacich

Slovenská filharmónia predstaví na pondelkovom (5. 9.) Koncerte bez bariér Slovenského komorného orchestra pomôcku pre nevidiacich a slabozrakých návštevníkov. Pôjde o elektronicky rozprávajúci a dotykový rám, vďaka ktorému možno bratislavskú Redutu vnímať hmatom, sluchom a zrakom. TASR o tom informovala tlačová tajomníčka filharmónie Martina Tolstová.

31.08.2022 17:18
Slovenská filharmónia Foto:
Slovenská filharmónia.
debata

„Hapticko-zvuková pomôcka vedie ruky návštevníka reliéfnou kópiou budovy Reduta. Návštevník bude môcť dominantu mesta vnímať hmatom, sluchom aj zrakom,“ spresnila. Rám je podľa nej dielom Ildikó Gúzikovej a Vladimíra Maroša.

Upozornila, že pre Slovenskú filharmóniu bol navrhnutý na mieru. „Veríme, že touto cestou Slovenská filharmónia sprístupní komplexný zážitok z návštevy bratislavskej Reduty, kultúrnej erbovej inštitúcie, aj našim zdravotne znevýhodneným návštevníkom,“ skonštatovala Tolstová.

Koncert bez bariér Slovenského komorného orchestra s umeleckým vedúcim Ewaldom Danelom bude prvým hudobným stretnutím v Slovenskej filharmónii. Na koncerte vystúpi 15-ročný huslista Viktor Knapp, ktorý sa narodil ako nevidiaci.

Program doplnia diela Edwarda Hagerupa Griega, Mikuláša Moyzesa, Ladislava Kupkoviča a zaznie aj Zeljenkova Musica slovaca.

debata chyba
Viac na túto tému: #Slovenská filharmónia #nevidiaci